Together Magazyn » Rodzic » „Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama” – ku szczęśliwemu macierzyństwu

„Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama” – ku szczęśliwemu macierzyństwu

Fundacja „Szczęśliwe Macierzyństwo” prowadzi akcję „Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama”. W jej ramach kobiety w ciąży, młode mamy i rodzice mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych oraz wykonać badania ultrasonograficzne, również w najnowszej technologii obrazowania 4D. Kolejna odsłona akcji miała miejsce 30 sierpnia br. w Rumi, w Porcie Rumia przy ul. Grunwaldzkiej 108 (C.H. Auchan).

Celem tej bardzo pożytecznej akcji jest rozwianie wszelkich wątpliwości natury medycznej i emocjonalnej, które towarzyszą kobietom w ciąży i młodym matkom. Jej uczestnicy mogli wysłuchać porad dotyczących, między innymi, przygotowania do porodu, zalet karmienia piersią czy pielęgnacji niemowląt. Oczywiście można było również wykonać badania USG 4D, co było dużym udogodnieniem – nie wszystkie kobiety w ciąży mają bowiem możliwość skorzystania z tego rodzaju nowoczesnej diagnostyki.

Macierzyństwo jest wyjątkowym okresem w życiu każdej kobiety, a uczuciom radości towarzyszy również niepewność, niekiedy nawet lęk o zdrowie własne i dziecka. Dzięki kompleksowej pomocy doradców współpracujących z fundacją „Szczęśliwe Macierzyństwo”, można się dowiedzieć, jak w praktyce zastosować użyteczne wskazówki dotyczące tego niezwykłego czasu w życiu matki i dziecka. Rady ekspertów, których mogły wysłuchać przyszłe mamy w Rumi, dotyczyły ciąży, porodu, okresu poporodowego, a także późniejszej opieki nad dzieckiem. Jak podkreślali uczestnicy spotkania, jest to bardzo ważna forma wsparcia w ramach szeroko zakrojonej akcji społecznej. Dzięki takim działaniom, nie tylko można pogłębić swoją wiedzę, ale również uwolnić się od niepokojów dotyczących przyszłego macierzyństwa. To niezwykle cenna inicjatywa, którą warto wspierać.

Oceń