Together Magazyn » Zdrowie » Ze zdrowym uśmiechem w lepszą przyszłość!

Ze zdrowym uśmiechem w lepszą przyszłość!

Ze zdrowym uśmiechem w lepszą przyszłość!

Akcja charytatywna fundacji VIVADENTAL – Zdrowy Uśmiech dla Dzieci. Wolontariusze na start!

Fundacja dla dzieci VIVADENTAL, znana z intensywnego propagowania idei dbania o stan zdrowia zębów najmłodszych, zorganizowała w sobotę 28 lutego w Gdańsku wyjątkową akcję. Było nią badanie przeznaczone dla dzieci z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego „Żuławski Słonecznik” w Giemlicach oraz podopiecznych Domu Dziecka im. Janusza Korczaka. W przedsięwzięciu uczestniczyła również fundacja Dariusza Michalczewskiego „Równe Szanse. Patronat medialny zapewnili Magazyn Together i Magazyn Pomorski.

Dzieci przyjmowali lekarze i asystentki Kliniki VIVADENTAL – wolontariusze Fundacji VIVADENTAL. Do dyspozycji gości pozostawała pełna infrastruktura Kliniki – na ten dzień zarezerwowana wyłącznie dla nich i wyłączona z działalności komercyjnej. Głównym celem spotkania było oczywiście propagowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych, a także przełamywanie negatywnych stereotypów związanych z wizytami u stomatologa. Jeśli można ocenić realizację tych założeń po nastrojach dzieci, to trzeba przyznać, że udało się wypełnić tę misję z powodzeniem. Dobre humory nie opuszczały bowiem żadnego z uczestników. Nie zabrakło dobrej zabawy w konkursie na najpiękniejszy uśmiech, choć trudno było wyłonić w nim zwycięzcę.

Chociaż pierwsza wizyta dzieci w klinice miała głównie charakter zapoznawczy, najważniejsze, że udało się przebadać wszystkich małych pacjentów, w dodatku w przyjaznej atmosferze. W jednym przypadku rozpoczęto również leczenie kanałowe. Co równie ważne – opieka dentystyczna, po dokładnym przebadaniu małych pacjentów, będzie dalej kontynuowana. Dzieci w 2–3-osobowych grupach będą przewożone do Gdańska, aż do całkowitego wyleczenia wszystkich ubytków. Dzięki przeprowadzonym badaniom będzie możliwe szczegółowe ustalenie planu wizyt dla wszystkich gości Kliniki.

Łącznie w spotkaniu wzięło udział 24 podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego „Żuławski Słonecznik” w Giemlicach oraz troje wychowanków gdańskiego Domu Dziecka im. Janusza Korczaka. Na spotkaniu byli przedstawiciele darczyńców: firm Philips, Parodontax i Centrum Nurkowego „Tryton”. Dzieci otrzymały specjalne odznaki oraz środki do pielęgnacji jamy ustnej, szczoteczki i pasty do zębów, a także pluszaki, które zostały ufundowane przez Philips Sonicare i Akademię Aquafresh. Oprócz upominków każde dziecko dostało też szansę na zdrowy uśmiech i nadzieję na lepszą przyszłość. Klinikę odwiedził również wójt Gminy Cedry Wielkie, Janusz Goliński, który zapewnił dzieciom transport oraz opowiadał o początkach istnienia placówki w Giemlicach. Co ciekawe, mali goście zaskoczyli również swoich darczyńców, przywożąc dla nich prezenty. Jednym z nich był obraz malowany przez jednego z podopiecznych giemlickiego ośrodka przez trzy miesiące.

Dzięki staraniom Fundacji dla dzieci VIVADENTAL, udało się zorganizować przyjemną i użyteczną imprezę. Jej długofalowe skutki z pewnością korzystnie wpłyną na stan zdrowia najmłodszych pacjentów, którzy nie zawsze mają dostęp do najlepszej opieki lekarskiej. Nić wzajemnej sympatii, która zawiązała się między dziećmi a lekarzami, zdecydowanie ułatwi realizację przyszłych celów zdrowotnych. Warto podkreślić serdeczną atmosferę i zaangażowanie wolontariuszy, dzięki którym cała impreza zakończyła się sukcesem. Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia staną się coraz bardziej popularne.

 

Jeżeli nie stać Cię na zapewnienie należytej opieki stomatologicznej Twojemu dziecku, bądź znasz osoby / instytucje, które nie mają środków dla swoich dzieci lub podopiecznych, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI na maila : biuro@togethermagazyn.pl

Oceń