Together Magazyn » Sport » II Półfinał Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk

II Półfinał Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk

II Półfinał Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk

28 lutego miał miejsce drugi półfinał Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk, które od stycznia bieżącego roku prowadzone są w gdańskich podstawówkach. Uczniowie klas 1-4 biorą udział w rywalizacji, która polega na pokonaniu specjalnego toru Speed4 i uzyskanie jak najlepszego wyniku w 4 kategoriach. Podczas ruchu uczestnika, system fotokomórek mierzy czas: reakcji, zwrotności, samego biegu i wykonania slalomu. Do tej pory, w zawodach wzięło udział ponad 15 tyś uczniów, w samych sobotnich półfinałach bawiło się blisko 400 osób.

Szkolne Mistrzostwa to projekt współtworzony przez Lechię Gdańsk, Miasto Gdańsk, gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka oraz wielu sponsorów, którzy zapewniają miejsce oraz nagrody dla uczestników zawodów. Partnerami programu są m.in. PGE Arena, ETL Group czy Grupa Lotos. Biegi są tylko częścią większej inicjatywy, której celem jest promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia wśród najmłodszych. Sprawdzanie kondycji i sprawności to punkt wyjścia i zabawa, której towarzyszy edukacja m.in. z zakresu zdrowego żywienia. Dla wszystkich spragnionych biegaczy, firma Salvit – Prima przygotowała świeżo wyciskane soki, z 200 kg owoców i 90 kg warzyw.

Półfinały, które odbywać się będą w miesięcznych odstępach aż do czerwcowego Wielkiego Finału, to również imprezy rodzinne, na których nie brakuje atrakcji zarówno dla dzieci jak i rodziców. Odpowiednią dawkę przygód w minioną sobotę zapewnili profesjonalni animatorzy z „Poszukiwaczy Przygód”.


Więcej o Szkolnych Mistrzostwach Lechii Gdańsk można dowiedzieć się na oficjalnej stronie klubu:
www.lechia.pl.

Oceń