Zrobienie dobrych zdjęć i ich umiejętna obróbka nie jest prostym zadaniem, szczególnie dla kogoś, kto posiada jedynie podstawową wiedzę z tego zakresu. Fotografia ślubna jest natomiast pamiątką na całe życie, więc warto postarać się, by była ona wyjątkowa. Z pomocą przychodzi wtedy możliwość skorzystania z fachowych usług fotograficznych. Oto podstawowe korzyści, jakie dzięki nim zyskujemy.

Profesjonalizm i doświadczenie fotografa ślubnego

Fotografia jest nietypowym zajęciem i nie każdy się w niej sprawdza. Wynika to głównie z tego, że prawdziwi profesjonaliści wykonują swój zawód z pasji, powołania. Zaangażowanie i wewnętrzna motywacja są najlepszym powodem do tego, by nieustannie dokonywać starań w celu podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwijania warsztatu.

Ukończone kursy, szkolenia, zdobyte certyfikaty i dyplomy są dowodem na poważne traktowanie swoich obowiązków i zwiększają konkurencyjność w tej branży. Najlepszym wyrazem jakości świadczonych usług jest jednak wieloletnie doświadczenie w dziedzinie fotografii ślubnej. Współpraca z wieloma ludźmi, indywidualne traktowanie ich potrzeb i oczekiwań, elastyczność, zdolności interpersonalne oraz umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji przychodzą z wiekiem i nieustającą stycznością z różnorodnymi charakterami zleceń. Bogate portfolio i wysokie rekomendacje zadowolonych Klientów są najlepszym poświadczeniem warsztatu fotografa.

Osoby, które wykonują zdjęcia okazjonalnie oraz nie przeszły odpowiedniego przeszkolenia, nie posiadają wystarczającego doświadczenia w zakresie fotografii ślubnej. Z tego też względu, efekty ich pracy znacznie odbiegają o tych, które gwarantuje zlecenie obsługi zdjęciowej fachowcy.

Specjalistyczny sprzęt gwarantem jakości fotografii ślubnych

Caucasian mid-adult bride and groom holding hands and kissing barefoot on beach at sunset.

Caucasian mid-adult bride and groom holding hands and kissing barefoot on beach at sunset.

Narzędzia codziennej pracy fotografa należą do grupy specjalistycznych i kosztownych. Oczywiście, w przypadku profesjonalnej firmy inwestycja w zakup niezbędnego sprzętu zwraca się w dość szybkim czasie. Inaczej jest natomiast wtedy, gdy kupno drogiego aparatu rozważa osoba, nie zamierzająca posługiwać się nim regularnie.

Do niezbędnego wyposażenia każdego fotografa ślubnego zalicza się m.in.:

 • aparat fotograficzny,

 • zewnętrzną lampą błyskową,

 • obiektyw stałoogniskowy i zmiennoogniskowy,

 • pojemną kartę pamięci,

 • statyw,

 • akumulatory (do aparatu i lampy błyskowej).

Osoby, które nie zajmują się fotografią zawodowo, najczęściej nie posiadają tak specjalistycznych narzędzi, natomiast tylko umiejętne posługiwanie się nim gwarantuje wykonanie zdjęć o wysokich standardach jakościowych.

Umiejętność pracy z programami do edycji zdjęć

Samo wykonanie zdjęć to dopiero początek. W następnej kolejności fotograf musi poświęcić dużo czasu i uwagi na ich fachową obróbkę.

Wymagane jest do tego posiadanie odpowiedniego oprogramowania i umiejętne korzystanie z możliwości, jakie on stwarza. Programy do edycji zdjęć występują w formach dla mniej i bardziej zaawansowanych. Wynika to z tego, że niektórymi z nich posługują się także amatorzy, którzy nie mają zbyt wygórowanych wymagań (co do efektów końcowych) oraz wystarczających umiejętności do pracy na bardziej złożonych narzędziach.

Jakość fotografii ślubnych wykonywanych przez profesjonalistę jest nieporównywalnie wyższa niż w przypadku, kiedy zajmuje się tym osoba nie posiadająca wystarczającej wiedzy, umiejętności, doświadczenia i specjalistycznego sprzętu. Jeśli więc zależy nam na wyjątkowo efektownych zdjęciach, znalezienie odpowiadającej naszym potrzebom specjalistycznej firmy jest najlepszym rozwiązaniem.

Więcej o pracy fotografa ślubnego przeczytać można na stronie emilsosnowski.pl.

Jedna odpowiedź

 1. Radek

  Cenne wskazówki.
  W fotografii ślubnej wielu fotografów wykorzystuje bardzo kosztowny sprzęt, który często przekracza wartość nawet 50 tyś. zł. Poza min. dwoma aparatami, kilkoma obiektywami, fotografowie korzystają jeszcze z wielu dodatkowych narzędzi takich jak blendy, softboxy itp. Do wyposażenia często należy nawet drabina.

  Tak czy inaczej przed wyborem fotografa dobrze jest dokładnie zapoznać się z portfolio, ofertą i opiniami. Rzadko, który fotograf podaje wszystkie te informacje na swojej stronie. Choć są wyjątki jak chociażby fotograf w Zielonej Górze – https://radoslawkwiatkowski.pl

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany