Together Magazyn » Aktualności » Konkurs literacki „Moja bursztynowa legenda”

Konkurs literacki „Moja bursztynowa legenda”

Jeśli lubisz pisać opowiadania lub inne formy literackie, podziel się z Nami swoja pasją pisarską współtworząc zupełnie nowy zbiór bursztynowych legend. Udział w naszym konkursie to nie tylko zabawa i rywalizacja, ale przede wszystkim możliwość zapisania swojego nazwiska w literackiej spuściźnie miasta.

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przygotowały konkurs literacki „Moja bursztynowa legenda” skierowany do uczniów trójmiejskich szkół podstawowych (klasy IV-VI), szkół gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu w szczególności jest zachęcenie do prezentowania talentów literackich, kształtowanie umiejętności pisania oraz poznawanie i popularyzowanie historii i tradycji związanych z morzem i bursztynem.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, który dostępny jest do pobrania w załączniku na stronie internetowej www.mhmg.pl w zakładce „Edukacja-Konkursy” i do wzięcia udziału! Zgłoszenia przyjmujemy do 6 maja (decyduje data stempla pocztowego). Uroczyste ogłoszenie wyników – 1 czerwca br.

 

Oceń