Together Magazyn » Rodzic » Zabawy z Dzieckiem » Czy zabawki interaktywne to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Czy zabawki interaktywne to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Wybór prezentu dla dziecka wcale nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Rynek przepełniony jest różnego typu produktami, jednak tylko niewielka część z nich jest godna uwagi.

Nie ma sensu inwestować w zabawki, które posłużą dziecku tydzień, czy też miesiąc. W tym przypadku nie liczy się ilość, a jakość. Jeśli nie będziemy kierować się tą zasadą, to bardzo szybko nasz dom zacznie przechowywać składowisko bezwartościowych gadżetów. Dodatkowo maluch ich nie wykorzysta, gdyż nie mają one żadnej wartości. Po pięciu minutach fascynacji zwykle lądują w kącie. Co warto kupić?

Zabawki interaktywne – dla niemowląt i starszych dzieci

Zabawki interaktywne są niezwykle popularne i chętnie promowane. Z pewnością natknął się na nie każdy. Zwykle po obejrzeniu reklamy kwitujemy ją słowami „to jest zbyt drogie”. Czy, aby na pewno ceny takich produktów są zawyżone? Powinniśmy się zastanowić, jaki jest główny cel zabawek interaktywnych. Mają one nie tylko bawić i stanowić źródło rozrywki, ale również edukować. Zmuszają one dziecko do kreatywnego myślenia. Smyk zaczyna kombinować, gdyż pragnie odkryć nowe funkcje. Ponadto taki produkt nie nudzi się po kilku użyciach. Nierzadko wartościowe zabawki przechowujemy na strychu i przekazujemy młodszemu pokoleniu. Biorąc to pod uwagę śmiało można powiedzieć, że ich ceny są w porządku, a w renomowanych sklepach np. takich jak Zabawka i Wyprawka dostępne są już od kilkudziesięciu złotych. Owszem, nie zakupimy ich tak tanio, jak np. chińskiego samochodziku, jednak jakości tych dwóch produktów nie można nawet ze sobą porównać.

Zabawki interaktywne wspierają rozwój dziecka, co zostało potwierdzone naukowo. Oczywiście dzielą się one na kilka kategorii m.in. rozwijające zdolności motoryczne, czy też pobudzające wyobraźnie. Ponadto zabawki przeznaczone są do konkretnej grupy wiekowej. Inne potrzeby ma niemowlak, a inne przedszkolak. Właśnie dlatego ważne jest to, aby prezent był dopasowany do wieku dziecka. Trzeba również pamiętać o jego zainteresowaniach. Dziecko interesuje się motoryzację? Z pewnością ucieszy się z wielofunkcyjnego samochodu, który uczy zręczności i rozwija koordynację ruchową. Smyk lubi zwierzątka? Będzie szczęśliwy, gdy dostanie interaktywnego kotka, który budzi opiekuńczość i miłość do czworonożnych przyjaciół. Możliwości są niemal nieograniczone, co daje nam pełną swobodę.

Zalety zabawek interaktywnych

Zabawki interaktywne to świetna opcja na prezent dla dziecka w każdym wieku. Są to produkty wykonane z atestowanych oraz wytrzymałych materiałów, które przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Warto dodać, że produkty renomowanych marek w żaden sposób nie wpływają negatywnie na bezpieczeństwo dziecka. Zupełnie inaczej jest w przypadku gadżetów, które znajdziemy w każdym kiosku. Nierzadko są one produkowane z tworzyw, które posiadają w swoim składzie szkodliwe związki. To również z tego względu powinniśmy odpuścić sobie kupowanie kiepskiej jakości zabawek.

Główną zaletą zabawek interaktywnych jest to, że są po prostu ciekawe. Bardzo często nawet dorośli są zaintrygowani ich działaniem. Po rozpakowaniu pudełka mamy ochotę usiąść na dywanie razem z pociechą i odkrywać nowe możliwości zabawki. Takie produkty rozwijają zręczność oraz pobudzają umysł do pracy. Uczą alfabetu, literek, czy też obcojęzycznych zwrotów. Pobudzają logiczne myślenie. Pozwalają na zapoznanie się z różnorodnymi kształtami brył, a nawet z prawami fizyki. Nie brakuje również przytulanek, które śpiewają, opowiadają bajki, a nawet zachowują się, jak prawdziwe zwierzęta. Nie można również zapomnieć o fenomenalnych bobasach interaktywnych, które są niczym prawdziwe niemowlę.

Niemal wszystkie zabawki interaktywne tworzona są z myślą o prawidłowym rozwoju dziecka. Zyskuje ono nowe umiejętności o wiele szybciej, niż gdyby miało do dyspozycji standardowe lalki, czy też samochody. Jest to szczególnie ważne w początkowym okresie życia, gdyż to właśnie wtedy maluch pochłania świat. Poprzez zabawki interaktywne możemy znacząco ułatwić mu samodzielne wydedukowanie pewnych rzeczy. Nauka przez zabawę zawsze była i będzie skuteczna.

Oceń