Together Magazyn » Aktualności » Rodzinne propozycje na weekend 24-25 czerwca
Wydarzenia trójmiasto

Rodzinne propozycje na weekend 24-25 czerwca

Lato w pełni, warto więc wykorzystać ten czas do maksimum i spędzać na świeżym powietrzu każdą wolną chwilę. Przed nami obchody Nocy Świętojańskiej, sporo emocji sportowych i inspirujące spotkania z kulturą. Co wybierzesz dla siebie w ten weekend?

Poczuj magię Nocy Świętojańskiej

Noc Świętojańska, czy też Noc Kupały, to stare słowiańskie święto, obchodzone w związku z letnim przesileniem Słońca. Z tej okazji w Trójmieście nie zabraknie atrakcji. W sobotę w Gdyni rusza kolejna edycja Cudawianków, czyli impreza, podczas której jak zwykle nie zabraknie muzycznych emocji (na scenie na plaży wystąpią m.in. Crystal Fighters, Smolik i Kamp!), a dodatkowo zaplanowano całą masę ciekawych warsztatów. W tym roku program artystyczny imprezy uzupełnią propozycje aktywności dla dzieci i dla dorosłych, przygotowane przez Laboratorium PPNT Gdynia. Co nas czeka? Błędne ogniki i opowieści o legendarnym kwiecie paproci, magii torfowisk oraz pełna emocji gra miejska to tylko niektóre z propozycji.

W sobotę warto się również wybrać do Teatru Leśnego, gdzie swoje urodziny świętować będzie Wyspa Skarbów. Będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach wicia wianków świętojańskich z kwiatów polnych i leśnych, obejrzeć spektakl „Tymoteusz wśród ptaków” i spotkać się ze znaną autorką kryminałów, Gają Grzegorzewską.

Daj się porwać sportowym emocjom

W niedzielę Jaśkowa Dolina będzie wolna od samochodów, a to za sprawą Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2017 i Sobótkowego Święta Jaśkowej Doliny. W 5 biegach wystartuje około 650 zawodników dużych i małych, w 16 kategoriach wiekowych. Łącznie na podium zostanie nagrodzonych 48 osób, a pula nagród wyniesie blisko 5 tys. zł. Dodatkowo w centrum imprezy stacje lekkoatletyczne dla najmłodszych, festyn rodzinny z nagrodami, stoiska sponsorskie, masaże, porady dietetyków oraz wiele innych atrakcji.

Dużych i małych miłośników tenisa nie może zabraknąć na Nieoficjalnych Mistrzostwach Pomorza w Tennis10. Na kortach AZS Don Balon (Uphagena 25, Gdańsk) czeka mnóstwo sportowych emocji podczas dwudniowych rozgrywek, a dodatkowo dla wszystkich uczestników zaplanowano grill party.

Teatr na świeżym powietrzu? Czemu nie?

W sezonie letnim coraz więcej teatrów decyduje się na wyjście ze swoimi spektaklami w przestrzeń miejską, aby widzowie obcując ze sztuką, mogli jednocześnie spędzać czas na świeżym powietrzu. W sobotę w sopockich Tarasach przy Aquaparku będzie można zobaczyć najnowszy program kabaretu Smile z Lublina. „To Ci tłumaczę!” to prawie 2-godzinny spektakl, podczas którego nie zabraknie opowieści o zjawiskach, z którymi wszyscy stykamy się każdego dnia, ale czy naprawdę jesteśmy w stanie je zrozumieć?

W Operze Leśniej natomiast zostanie zaprezentowane arcydzieło sztuki operetkowej, czyli „Wesoła Wdówka” Franza Lehara. Ta produkcja Teatru Muzycznego z Łodzi zachwyca swym rozmachem. Blisko 100 artystów na scenie (soliści, tancerze, orkiestra), bogata scenografia, doskonałe kostiumy oraz zabawne libretto uzupełniają całość. Reżyserem operetki jest dyrektor Teatru Muzycznego, Zbigniew Macias. „Wesoła Wdówka” to ponadczasowa opowieść, pełna humoru, intryg i wpadek – zapewnia doskonałą rozrywkę od początku… aż po szczęśliwe zakończenie.


Przejdź do kalendarium wydarzeń rodzinnych

Oceń