Together Magazyn » Aktualności » Sport – moc korzyści na co dzień

Sport – moc korzyści na co dzień

Jak mawiał Samuel Auguste Tissot, wielki autorytet w dziedzinie zdrowia: „Ruch może zastąpić wszystkie lekarstwa, ale żadne lekarstwo nie jest w stanie zastąpić ruchu”. Aktywność fizyczna to najprostsza droga do celu, którym jest zdrowy tryb życia. Jedną z metod jest regularne uprawianie sportu, o czym przekonuje się z radością coraz większa liczba osób.

Tajemnica zdrowego trybu życia

O zaletach uprawiania sportu powiedziano już niemal wszystko. Wybitny uczony doby oświecenia, Samuel Auguste Tissot, w XVIII wieku spopularyzował znaczenie aktywności fizycznej, choć była ona doceniana już od stuleci. Sport wyzwala potencjał ciała i umysłu. Sprawia, że pokonanie codziennych stresów staje się łatwiejsze. Uwalnia skrywaną motywację i energię. Jeśli Twój układ odpornościowy niedomaga, być może właśnie brakuje Ci sportu. Gdy ćwiczysz, masz w zasięgu ręki patent na odreagowanie negatywnych emocji. Nic tak dobrze nie wycisza niż zaplanowany trening. To nie mit – regularna aktywność fizyczna zapewnia uwalnianie endorfin nazywanych hormonami szczęścia. Na tym możesz tylko skorzystać!

Korzyści dla obu stron

Dlaczego warto zainwestować w bezpłatne zajęcia sportowe dla pracowników? Przede wszystkim to znakomity sposób budowania ich motywacji i poprawy kreatywności. Pracownik zmotywowany jest znacznie bardziej wydajny i lojalny. Nie tylko ma poczucie wartości własnej pracy, ale i może pożytecznie spędzać wolny czas. A przy tym wzmacnia swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Sport wpływa na poprawę samopoczucia w różnych sferach. Twój organizm, po wielu godzinach spędzonych w biurze, może się domagać wzmożonej aktywności.

Zalety propagowania sportu wśród pracowników potwierdzono też w badaniach naukowych. W 2002 roku, w Kanadzie przeanalizowano programy prozdrowotne w 1700 przedsiębiorstwach. Przede wszystkim zauważono zmniejszenie absencji chorobowej i wzrost kreatywności. Na uwagę zasługują też obniżenie kosztów opieki zdrowotnej, spadek liczby wypadków czy poprawę zdrowia i samopoczucia.

Podsumowując, dzięki bezpłatnym zajęciom sportowym pracownik regeneruje swoje siły witalne, jest mniej podatny na choroby. Jest też dobrze zmotywowany, a przy tym ma poczucie pożytecznie spędzonego czasu. Wspólny trening to świetny sposób na integrację zespołu. W tym tkwi sekret efektywnego inwestowania w kadrę, a zarazem – budowania pozycji firmy na rynku. Nic dziwnego zatem, że karnety sportowe cieszą się coraz większa popularnością. Pracodawcy doceniają takie rozwiązania, a pracownicy – po prostu ich oczekują.

Rozwiązania dla każdego

Większość z nas zdaje sobie sprawę z korzyści, które zapewnia uprawianie sportu. Jednak czasami trudno się zmotywować do regularnego treningu… Zmęczenie po ciężkim dniu nie pomaga w podjęciu sportowych wyzwań. Znasz to z życia? Nie przejmuj się, to normalne! Znacznie łatwiej jest odnaleźć motywację, gdy dysponujemy karnetami sportowymi. Bezpłatny wstęp na siłownię czy basen bywa najlepszym rozwiązaniem.

Dla małych i dużych firm

Niegdyś karnety sportowe były bonusem, na który mogły sobie pozwolić wyłącznie duże firmy, zatrudniające co najmniej kilkudziesięciu pracowników. Obecnie taka forma premiowania zespołu jest dostępna również dla dużych, średnich i małych firm. Mogą z niej skorzystać także przedsiębiorcy zatrudniający minimalną liczbę pracowników. W wielu wypadkach zakup świadczeń sportowych jest możliwy na preferencyjnych warunkach.

Oceń