Together Magazyn » Aktualności » Sopocki Dzień Kurortu z frekwencją przekraczającą 10 tysięcy osób!
Fot.-Michał-Wesołek-

Sopocki Dzień Kurortu z frekwencją przekraczającą 10 tysięcy osób!

Z oferty przygotowanej specjalnie na tegoroczną edycję Sopockiego Dnia Kurortu skorzystało ponad 10 tysięcy osób. Pomimo nie najbardziej sprzyjającej pogody, turyści i mieszkańcy chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji i zabiegów oraz bawili się podczas koncertu Julii Pietruchy, wieńczącego wydarzenie.

Fot.-materiały-Sopocka-Organizacja-Turystyczna-
Fot. materiały Sopockiej Organizacji Turystycznej

W związku z przypadającą w przyszłym roku dwusetną rocznicą powstania w Sopocie pierwszego zakładu kąpielowego i tym samym – narodzin kurortu –Sopocka Organizacja Turystyczna oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zaprosiły w tym roku do współpracy przy organizacji święta szerokie grono podmiotów opierających swoją ofertę o uzdrowiskowy klimat i kuracyjny charakter Miasta.

Przez cały dzień na Skwerze Kuracyjnym można było skorzystać z darmowych badań, zabiegów i masaży oraz porad medycznych i kosmetologicznych na co dzień dostępnych w ramach oferty podmiotów leczniczych oraz gabinetów odnowy i spa sopockich hoteli. Co więcej, ponad sto osób, które wzięły udział w loterii będzie jeszcze mogło skorzystać z darmowych zabiegów i atrakcji w kolejnych miesiącach.

Fot.-Michał-Wesołek
Fot. Michał Wesołek – autorstwa Michała Wesołka

Podczas gdy rodzice korzystali z zabiegów i głosowali w Budżecie Obywatelskim (blisko 100 oddanych kart!), dzieci uczestniczyły w grach i zabawach oraz specjalnie przygotowanych warsztatach. Natomiast atrakcją dla całych rodzin okazała się degustacja zdrowej żywności oraz gazowana woda sopocka podawana z sokiem prosto ze specjalnego saturatora.

„To był naprawdę wyjątkowy dzień z mnóstwem atrakcji – mówi Bartłomiej Barski, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej. – I chociaż na co dzień adresatem naszej pracy są przede wszystkim turyści, tym razem szczególnie cenny był dla mnie liczny udział mieszkańców, którzy przecież mają na co dzień możliwość korzystania z oferty przygotowywanej przez naszych członków i są naturalnymi ambasadorami Sopotu”.

Fot. materiały Sopockiej Organizacji Turystycznej

„Tegoroczna edycja Sopockiego Dnia Kurortu pokazała olbrzymie zainteresowanie ofertą kuracyjną i prozdrowotną oraz udowodniła, że w Sopocie mamy klimat idealny do świętowania, niezależnie od pogody – mówi Katarzyna Kucz-Chmielecka z Sopockiej Organizacji Turystycznej, lider projektu. Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania pomysłów i chęci udziału w przyszłorocznej – wyjątkowej edycji – przygotowywanej w ramach obchodów 200-lecia tradycji kuracyjnych Sopotu.”

Oceń