Together Magazyn » Aktualności » Jak wybrać miejsce na organizację przyjęcia urodzinowego dziecka?

Jak wybrać miejsce na organizację przyjęcia urodzinowego dziecka?

To dylemat wielu Rodziców, którym zależy na tym, żeby ich Solenizant czuł wyjątkowo w dniu swoich urodzin. Wybór miejsc i dostępnych atrakcji jest coraz większy. Firmy prześcigają się w wyliczaniu korzyści i kuszą kolorowymi zdjęciami.
Daria Bohorodzicz, koordynator przyjęć urodzinowych Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy’s World podpowiada jak uniknąć rozczarowań i upewnić się, że nasz wybór będzie dobry.

Jeśli jesteśmy zdecydowani na organizację przyjęcia urodzinowego poza domem, to upewnijmy się, czy miejsce, które wybieramy:

PODOBA SIĘ DZIECKU
W tym celu, warto odwiedzić wybrane miejsce z dzieckiem. Zaobserwujmy, jak reaguje na otoczenie, czy podobają mu się proponowane zabawy i czy dostępne atrakcje są odpowiednie dla jego wieku i preferencji. Zwróćmy też uwagę czy dziecko czuje się tam dobrze i swobodnie oraz jakie emocje towarzyszą wizycie.

OFERUJE TEMAT PRZYJĘCIA URODZINOWEGO, KTÓRY CIESZY SOLENIZANTA
Warto wybrać taki temat przewodni, który jest zgodny z zainteresowaniami i upodobaniami Solenizanta. Dzięki temu maluch będzie czuł się pewnie. Dodatkowo będzie miał okazję podzielić się swoją pasją i wiedzą na dany temat ze swoimi gośćmi.

OFEROWANE PAKIETY SĄ DLA NAS JASNE I ZROZUMIAŁE
Upewnijmy się, za co konkretnie płacimy przed podjęciem decyzji. Jak długo trwa przyjęcie, jakie są zaplanowane zabawy, kto będzie czuwał nad przebiegiem imprezy, jak długo dzieci będą w sali urodzinowej, jaki poczęstunek dostaną, czy dorośli mogą uczestniczyć w zabawie i czy przewidziane jest dla nich jakieś miejsce. Czym więcej wiemy przed przyjęciem, tym mniej rzeczy może nas zaskoczyć. Pamiętajmy, że niezadowolenie rodzica z przyjęcia jest natychmiast dostrzegane przez dziecko i ma ogromny wpływ na jego radość i satysfakcję.

CZY ORGANIZATOR CHCE DOWIEDZIEĆ SIĘ CZEGOŚ O NASZYM SOLENIZANCIE

Samopoczucie dziecka w tym dniu jest najważniejsze. To w końcu wydarzenie roku. Każde dziecko jest inne, co innego je cieszy i inaczej reaguje na tą samą sytuację. Jeśli organizator chce poznać preferencje i cechy naszego dziecka, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że maluch będzie czuł się bezpiecznie i będzie czerpał radość z zabawy. Oznacza to, że animator prowadzący urodziny zwróci uwagę na samopoczucie dziecka i dostosuje np. ton głosu i własną wrażliwość do najważniejszego bohatera przyjęcia.

Oczywiście warto również spytać znajomych i innych rodziców, którzy skorzystali z usług danego miejsca o opinię.

Oceń