Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wybieramy wspólnie bramki ochronne

Wybieramy wspólnie bramki ochronne

Kto z Was nie chciałby mieć pięknego domu, w którym zamontujesz wymarzone schody, będące prawdziwą ozdobą każdego wnętrza. Czasami jednak zapominamy o tym, że poza samymi wrażeniami wizualnymi, nie sposób zapomnieć o bezpieczeństwie, zwłaszcza w przypadku najmłodszych mieszkańców! Jak jednak zapewnić to, że nie dojdzie do żadnego wypadku, a my będziemy mogli spać spokojnie? Wybór może być tylko jeden – bramki ochronne!

Bramki ochronne?

Czym więc są bohaterzy dzisiejszego artykułu, o których mowa? Możecie być pewni, że o nich słyszeliście – są to niepozornie wyglądające, lecz niezwykle wytrzymałe bramki, które mają uniemożliwić dzieciom wchodzenie i schodzenie po schodach bez naszej wiedzy. Każdy rodzic dąży przecież do tego, aby jego dziecku nie stała się żadna krzywda. Właśnie dlatego, w okresie pierwszych lat dziecka, a zwłaszcza w momencie, w którym stawia ono pierwsze kroki, warto zabezpieczyć rejon schodów przed najmłodszymi domownikami.

Bramka ochronna na schody Kalypto

Najważniejsze czynniki przy wyborze

Jak jednak wybrać możliwie najlepszą bramkę dla naszych schodów? Trzeba wziąć pod uwagę pewne kluczowe czynniki. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę nie na to, z czego jest ona wykonana, lecz jak jest zbudowana. Niektórzy mogą zadać sobie pytanie: jak to nie brać pod uwagę wytrzymałości? Otóż nie jest ona kluczowa, gdyż dzieci zwykle nie mają aż tyle siły, aby połamać ją przy próbie przechodzenia, jednak pamiętajcie o tym, że ich kreatywność bywa naprawdę zaskakująca! Jeżeli zakupicie bramkę z poziomymi szczebelkami, to niemalże zaprosicie dzieciaki, aby starały się wspinać na nią. Znacznie lepszym pomysłem będzie to, aby wybrać model o pionowych szczeblach, zabiorą młodym „alpinistom” miejsce do wspinaczki.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Kluczem do bezpieczeństwa w wyborze bramki jest nie tylko jej budowa, ale także to jak się ją zamyka. Tak naprawdę wystarczy wybrać taki model, który wykorzystuje mechanizm zamknięcia wymagający co najmniej dwóch ruchów. Większość z najmłodszych raczej nie poradzi sobie z tą kwestią. Zwykły zatrzask może być zbyt prosty do rozpracowania, gdyż jak już wspomnieliśmy – dzieci mogą być naprawdę kreatywne i cwane! Właśnie dlatego, lepiej zdecydować się na coś bardziej skomplikowanego – dla bezpieczeństwa naszych dzieci!

Podsumowanie

Bramki na schodach są często czymś, czego nie doceniamy na co dzień! Zdziwcie się, jak bardzo może to wpłynąć na poczucie nie tylko bezpieczeństwa dzieci, lecz również spokoju w naszych głowach! Jeżeli można tak łatwo uprościć nasze życie, to czemu tego nie spróbować?

5/5 – (1 głosów)