Wakacje to doskonały czas na poznawanie nowych miejsc oraz spędzanie wolnego czasu w aktywny lub mniej aktywny sposób. W te wakacje warto wybrać się do miejsca, które jest bardzo urokliwe oraz nie jest często odwiedzane przez rzesze turystów. Jakie to miasto? Jurata! Ten artykuł podpowie dlaczego warto rozważyć podróż do tego miasta podczas wybierania destynacji na wakacje 2019.

Położenie Juraty

Jurata jest położona na Półwyspie Helskim, między Morzem Bałtyckim, a Zatoką Pucką w północnej części kraju, w województwie pomorskim. Jurata jest oddzielona od morza i zatoki tylko kilkuset metrowym odcinkiem lądu, na którym znajduje się droga asfaltowa w kierunku miejscowości Hel oraz Władysławowo oraz torami kolejowymi, które również biegną do tych miejscowości. To urokliwe miejsce jest mało zaludnione i dość dzikie – nie ma tutaj licznych domów wczasowych oraz hoteli, w większości przypadków są to apartamenty w Juracie. Jest to idealne miejsca dla ludzi, którzy chcą naprawdę odpocząć.

Czas wolny w Juracie

Mimo że, Jurata jest traktowana przez część turystów jako totalne odludzie i dzicz pod względem atrakcji turystycznych, wiele z nich może się przekonać, że to tylko bajki, a w Juracie nie można się nudzić. Przede wszystkim Jurata to raj dla kite surferów oraz windsurferów, którzy znajdą tutaj doskonałe warunki wietrzne przez większą część roku. Co więcej, wzdłuż miejscowości Jurata przebiega płaska oraz doskonale utrzymana ścieżka rowerowa, którą można dojechać na sam cypel Helski oraz do Władysławowa. Jurata jest również odpowiednim miejscem dla amatorów leniuchowania na plaży. Znajduje się tutaj szeroka plaża z licznymi koszami nad Morzem Bałtyckim oraz wąska plaża z znacznie spokojniejszą Zatoką Pucką. Obie plaże są plażami strzeżonymi w sezonie, a dzieli ich zaledwie 500 metrów!

Apartamenty w Juracie

Jeśli szukasz sprawdzonego noclegu w Juracie, warto zapoznać się z ofertą strony apartamenty Jurata, gdzie można znaleźć wiele ofert noclegowych w różnorodnych cenach, o różnych standardach. Dlaczego warto przyjechać do apartamentów w Juracie?

Przede wszystkim, apartamenty dadzą ci dużo swobody w wybieraniu godzin posiłków oraz organizacji czasu własnego. Jeśli musisz przygotowywać samodzielnie posiłki, to apartament z aneksem kuchennym będzie rewelacyjnym rozwiązaniem.

Co więcej, apartamenty w Juracie są zlokalizowane w centralnych punktach miasteczka. Jest blisko na plażę nad Zatokę Pucką oraz na leżaki na plaży nad Morzem Bałtyckim. Po opalaniu można również skorzystać z bogatej oferty życia nocnego w Juracie, zlokalizowanej dosłownie kilka kroków od apartamentów.

Po trzecie, apartamenty w Juracie mogą być doskonałym pomysłem dla osób, które nie mają dużych funduszy na zorganizowanie noclegów w domach wczasowych w innych nadmorskich miejscowościach lub wykupieniu wczasów w innych krajach. Dzięki wielu ofertom każdy turysta znajdzie nocleg w odpowiedniej cenie.

Dlaczego warto wynająć apartament w Juracie?
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany