Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wsparcie kręgosłupa – 3 sposoby
wsparcie-kregoslupa--sposoby

Wsparcie kręgosłupa – 3 sposoby

Problemy z kręgosłupem to nieprzyjemna dolegliwość. Nie dość, że ona dotyczy coraz więcej osób w młodym wieku, to jest bardzo nieprzyjemna. Bóle pleców mają swoje oddziaływanie praktycznie w każdej sferze naszego życia, niezależnie od tego czy jest to ciężka praca fizyczna, czy też praca siedząca. Jako, że technologia ogranicza nasze pole poruszania się, to niestety ma to wpływ na nasze plecy. Leczenie tego problemu często jest kosztowne i pochłania masę czasu. Przygotowaliśmy 3 sposoby, które znacznie odciążą nasz kręgosłup i sprawią, że poruszanie się będzie o wiele łatwiejsze.

1. Aktywność fizyczna to podstawa

Nie można zapominać o poruszaniu się, gdyż zastane mięśnie degenerują się i niestety ma to wpływ na nasze samopoczucie. Jeżeli chodzi o określoną aktywność, to jest tutaj spore pole manewru, ponieważ możemy biegać, jeździć na rowerze czy też ćwiczyć w domu. Świetną alternatywą dla takich treningów jest gimnastyka ciała oraz pływanie. Wystarczy nawet godzina spędzona na basenie, żeby zdecydowanie odczuć większy komfort.

Zdajemy sobie sprawę, że czasami są okresy, które nie sprzyjają takiemu treningowi, jak np. zima. O ile latem czy wiosną zdarza się, że wyjdziemy pobiegać do parku czy też pograć w piłkę z kolegami, to już zimą warto stawiać na basen oraz ćwiczenia w domu, jeżeli nie ma możliwość treningu na wolnym powietrzu. Sporo osób preferuje też siłownię, aczkolwiek w tym przypadku trzeba zadbać o to, żeby zbytnio nie przeciążać kręgosłupa. Istotne jest również to, aby podpatrywać bardziej doświadczonych sportowców od siebie, korzystać z ich rad. Jeżeli nie mamy tyle śmiałości, to warto podpatrzyć materiały wideo, których jest dostępnych w sieci bardzo dużo.

-aktywnosc-fizyczna-to-podstawa

2. Masaże u fizjoterapeutów potrafią postawić na nogi

Zdarza się, że osoby aktywne mają nadal mniejsze czy większe problemy, a nawet są osoby, które nie mają czasu na sport. Praca potrafi mocno absorbować, więc trzeba udać się do specjalisty, aby postawił nas na nogi. Świetnym rozwiązaniem będzie wizyta u fizjoterapeuty, żeby poprzez serię masażów doprowadził nas do „stanu używalności”. Niestety, usługi fizjoterapeutów do najtańszych nie należą, co sprawia, że nie jest to opcja dla każdego. Nie zmienia to jednak faktu, że warto się tym tematem bliżej zainteresować. 

-masaze-u-fizjoterapeutow-potrafia-postawic-na-nogi

Nie można jednak przy tym porzucać aktywności i trzeba cały czas słuchać się rad profesjonalistów, by nasz kręgosłup był po prostu w lepszym stanie. Najgorsze co może być, to stagnacja i kompletne poddanie się i pogodzenie z bólem. Często wymaga to dosyć dużo zaparcia i jak już wspomnieliśmy, niemałych środków finansowych. 

3. Odpowiedni materac jest równie istotny

Często naszych problemów z plecami upatrujemy w ciężkiej pracy i braku aktywności. Owszem, jest to istotne, natomiast nie doceniamy czynnika w postaci podłoża, na którym śpimy. Materace lateksowe w Gdańsku powinny być w pełni przystosowane do stanu kręgosłupa pacjenta. Trzeba pamiętać o tym, że jeżeli go kupujemy, to wybieramy taki produkt, który jest z klasy od H1 do H4. Na pewno nie ma większego sensu kupować materaca bez konsultacji medycznym albo też z obsługą klienta. Istotne jest to, czy materac jest określonego rozmiaru i dokładnie pasuje do danej osoby. Materace 160×200 są przystosowane dla par, natomiast produkty marki Hilding są tak dobrej jakości, że mogą one służyć przez kilka lat. Znajdziecie je tutaj: https://sleepinghouse.pl/134-materace-90×200.

Oceń