Together Magazyn » Wspieramy » Wsparcie dla Caritas – Bal charytatywny

Wsparcie dla Caritas – Bal charytatywny

7 lutego w centrum konferencyjnym hotelu Sheraton odbył się bal charytatywny na rzecz Domu Hospicyjnego im. Św. Józefa w Sopocie. Impreza zgromadziła niemal 150 osób ze świata biznesu, sztuki oraz mediów. Gościem specjalnym została Katarzyna Sokołowska – znana z programu „Top Model” reżyser i choreograf pokazów mody.

Wykwintna kolacja, zabawa przy dobrej muzyce oraz liczne atrakcje miały wprawić zgromadzonych w wesoły, ale i hojny nastrój. Na aukcję zostało wystawionych szereg przedmiotów, podarowanych przez trójmiejskich artystów i sportowców. Na licytacji można było zakupić biżuterię, nakrycia głowy, obrazy, piłki podpisane przez sportowców lub całe drużyny, a także stroje wprost od projektantów, zaprezentowane podczas pokazu mody. O dobrą zabawę zadbał zespół Cocktail oraz grupa bębniarzy i tancerek Samby, których występ był prawdziwym widowiskiem. Na gości czekała również loteria, w której nagrodami były m.in. wyjścia do spa, relaksujące masaże i kolacje dla dwojga.

Wspaniale zorganizowany bal miał zachęcić darczyńców do wsparcia sopockiego hospicjum, które już od 2004r. oferuje miejsce dla ponad 20 pacjentów. Misją hospicujm jest opieka nad osobami w fazie terminalnej choroby nowotworowej. Celem jest łagodzenie bólu oraz innych dolegliwości, zapewnienie godnego umierania, pod opieką lekarza, duszpasterza i psychologa.

To wyjątkowo ciężkie zadanie wymaga wsparcia i społecznej wdzięczności, którą można okazać choćby poprzez pomoc finansową. Ksiądz Janusz Steć – dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej dziękował z głębi serca za każdy wymiar tej pomocy – na aukcji poprowadzonej przez znaną dziennikarkę telewizyjną – Urszulę Chińcz, udało się zgromadzić ponad 20 tyś. złotych. Licytacja miała jednak szansę przebiec o wiele owocniej – część przedmiotów sprzedano dużo poniżej ich wartości, a tylko kilka osiągnęło naprawdę imponujące ceny. Bez względu na wynik – dla hospicjum każda złotówka jest na wagę złota. Wdzięczność i uznanie należy się wszystkim darczyńcom, twórcom przekazanych na aukcję przedmiotów oraz organizatorom. Każdy kto również chciałby wesprzeć działania Caritasu, do końca kwietnia może przekazać na ten cel 1 % swojego podatku.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem: http://www1.gdansk.caritas.pl/jedenprocent/

Oceń