Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wiosna na nartach lub snowboardzie w Alpach – praktyczne porady, wskazówki i inspiracje

Wiosna na nartach lub snowboardzie w Alpach – praktyczne porady, wskazówki i inspiracje

Miłośnicy sportów zimowych wciąż mogą cieszyć się ośnieżonymi stokami. Wiosna to idealny czas, by skorzystać z trwającego sezonu w Alpach!

Najlepsze alpejskie stoki

Popularnym kierunkiem narciarzy jest austriacki Tyrol, położony w sercu Alp. Wśród wielu ośrodków narciarskich warto wymienić Kitzbühel oferujący łagodne i strome stoki, cykliczne imprezy dla fanów sportów zimowych oraz restauracje czy dyskoteki. Inna propozycja to Sölden, położony w przepięknej dolinie. Dla turystów zostały przygotowane ośnieżone stoki, kolejki linowe i centrum wypoczynkowe z bogatą ofertą leczniczych i relaksujących zabiegów.

Miasto znane jest także z corocznej organizacji otwarcia Alpejskiego Pucharu Świata. Jednak nie tylko Austria cieszy się uznaniem, również i Francja ma interesujące propozycje wypadów na narty lub snowboard. Najbardziej znana stacja to Valmorel, i chociaż nie ma tu wiele kilometrów tras, klimat tego miejsca jest niepowtarzalny. To również dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. Kameralność gwarantuje też Chamrousse, ze zróżnicowanymi trasami dostępnymi do końca kwietnia.

Dla osób z większym budżetem polecana jest Szwajcaria, wśród renomowanych obiektów warto wymienić choćby Sankt Moritz. Do dyspozycji gości jest ponad 350 kilometrów tras narciarskich i ekskluzywne obiekty handlowo-usługowe.

Organizacja wyjazdu

Planujesz samodzielnie wyjazd? Dobrym sposobem na niskobudżetowy wypad jest wybór miejsca, do którego mamy najbliższy dojazd. Nie musimy inwestować w profesjonalny sprzęt, bo w większości ośrodków prężnie funkcjonują wypożyczalnie. Do walizki spakuj jednak kremy z odpowiednim filtrem oraz kremy nawilżające. Możemy również wybrać firmy organizujące kompleksowe wyjazdy, polecamy sprawdzić ofertę marki Winter Event.

A co z ubezpieczeniem narciarskim? Co prawda nie jest ono obowiązkowe, ale warto wziąć pod uwagę jego zakup, zwłaszcza gdy regularnie wybieramy się w góry. Wśród zalet można wymienić między innymi: pokrycie kosztów leczenia wskutek nieszczęśliwego wypadku czy przeprowadzenia akcji poszukiwawczej oraz gwarancję wypłaty odszkodowania w przypadku kradzieży naszych rzeczy.

Jazda na nartach lub snowboardzie to z pewnością dla wielu okazja do spędzenia wolnego czasu w ekscytujący sposób. Nie zapomnij jednak o bezpieczeństwie i zachowaniu rozwagi w górach, a wyjazd zostawi dobre wspomnienia na lata.

Oceń