Zakupy online zrewolucjonizowały rynek, a internet otworzył furtkę, którą bardzo szybko dostrzegł handel. Obecnie każdy dobrze prosperujący sklep stacjonarny, dyskont czy sieciówka posiada, lub za chwilę będzie posiadał swój odpowiednik z adresem www. Pomimo tego, że zakupy przez internet nie są już żadną nowością – są normalną, utartą metodą zakupową, to wielbicieli internetowego shoppingu wciąż przybywa, a i rynek usług w sieci nieustannie rozwija się w każdą możliwą stronę…

Dlaczego kupowanie online daje tyle radości? Z kilku podstawowych powodów, do których przede wszystkim należą: wygoda, atrakcyjna cena i szeroki asortyment – często dużo bogatszą ofertę znajdziemy w internetowym odpowiedniku sklepu, niż na miejscu, gdzie wertując półki lub wieszaki, tracimy niewiarygodnie dużo czasu i nerwów! Do tego kampanie promocyjne, kody rabatowe, newslettery i decydujący czynnik – zakupy online nie wymagają wychodzenia z domu, a oferta danego sklepu poukładana jest kategoriami i podkategoriami, z możliwością skorzystania z rozszerzonej wyszukiwarki i rozwinięcia filtrów, które w momencie pomogą nam znaleźć dokładnie to czego szukamy!

Apteka internetowa to sklep jak każdy inny?

W internetowej otchłani znajdziemy wszystko czego szukamy, a nawet więcej! Niezależnie od wieku, zainteresowań, poglądów, płci wyszukiwarka internetowa już po kilku pierwszych odwołaniach w mig odgadnie nasze preferencje, a przy następnych odwiedzinach podpowie to czym akurat możesz być zainteresowany. Dla kupujących w internecie jest to bardzo wygodne i ułatwiające rozwiązanie, a reklama bardzo szybko podchwyci nasze upodobania i nieustannie przypiera atak pomiędzy kolejno obserwowanymi stronami. Jednak nie wszystkie sklepy internetowe mogą wykorzystywać dostępne mechanizmy marketingowe, ponieważ wśród nich są też takie, na które wobec obowiązującego prawa nałożony jest szlaban na reklamę. Zakaz ten odnosi się do działalności Aptek internetowych, które przez wielu użytkowników traktowane są, jak każdy inny sklep w sieci, a przecież różnice są naprawdę spore! Z rozmowy z jednym z farmaceutów zatrudnionych w aptece internetowej i-apteka.pl dowiadujemy się, że najczęściej klienci oczekują od apteki online dostępności pełnej oferty leków – w tym także leków wydawanych na receptę. Obecnie wysyłka leków Rx – leki z przepisu lekarza, nie jest możliwa, choć co jakiś czas temat wraca w dyskusji społecznej, a wielu pacjentów oczekuje zmiany w tej kwestii.

Apteka online, a w niej: leki, zioła, dermokosmetyki…

Asortyment apteki internetowej naprawdę zdumiewa! W żadnej aptece stacjonarnej nie będziesz miał szans dowiedzieć się tyle o tym, co skrywają apteczne regały, jak przez internet. Leki, suplementy diety, wyroby medyczne, preparaty specjalnego przeznaczenia medycznego lub żywieniowego. Do tego cała gama kosmetyków i dermokosmetyków wielu marek i producentów: preparaty pielęgnacyjne dla dzieci i dorosłych, artykuły higieniczne i opatrunkowe, sprzęt medyczny i kosmetyczny, a w niektórych aptekach wysyłkowych także pełna oferta sprzętu rehabilitacyjnego. Z pewnością wiele kategorii zostało tu pominiętych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wygodnie zasiąść przed monitorem komputera, z tabletem lub telefonem w ręku – wersja mobilna – i eksplorować. Pomijając ograniczenia prawne związane między innymi z dostępnością leków na receptę oraz zawierających substancje, takie jak: pseudoefedryna, kodeina, dextrometorfan, zakupy online w aptece są bardzo wygodne i w odróżnieniu od apteki stacjonarnej, gdzie niemal zawsze jest kolejka masz szanse na spokojnie zapoznać się z opisem danego leku czy suplementu, przeanalizować skład i przeliczyć dawkowanie. Ponadto w wielu aptekach internetowych bardzo prężnie działają infolinie, których obsługa – często wykwalifikowani farmaceuci – udzielają rzetelnych informacji na temat oferty sklepu.

Apteka internetowa vs. Apteka stacjonarna
5 (100%) 2 votes

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany