Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dlaczego wózek wielofunkcyjny to dobry wybór?
wozki-wielofunkcyjne

Dlaczego wózek wielofunkcyjny to dobry wybór?

Wózek to jedno z najważniejszych akcesoriów dla dziecka. Rodzice korzystają z niego już od pierwszych dni po narodzinach, nawet przez kilka lat. Dlatego warto dobrze przemyśleć wybór. Sporo osób obecnie decyduje się na wózki wielofunkcyjne, czyli takie, które spełniają jednocześnie kilka zadań. Jakie są rodzaje takich wózków? Dlaczego warto się na nie zdecydować? Jak wybrać dobry wózek wielofunkcyjny?

Wózek wielofunkcyjny 2w1 a 3w1 

Wózki wielofunkcyjne można podzielić na dwie główne kategorie: 2w1 oraz 3w1. W obu przypadkach bazą jest stelaż, do którego przymocowuje się poszczególne elementy. Wózek 2w1, czyli dwa w jednym może służyć zarówno jako głęboka gondola dla noworodka, jak i spacerówka dla starszego dziecka. 

Wózek wielofunkcyjny 3w1, czyli trzy w jednym spełnia obie funkcję wymienione wcześniej, a dodatkowo może służyć jako fotelik do samochodu. Wystarczy tylko zamontować część, którą aktualnie się potrzebuje i można zamienić wózek w jedną z trzech dostępnych opcji. 

Największe zalety wózków wielofunkcyjnych 

Największą zaletą wózków wielofunkcyjnych jest wygoda. Jeden produkt spełnia jednocześnie kilka zadań, dzięki czemu posłuży rodzicom zarówno od razu po narodzinach dziecka, jak i przez następne kilka lat. Oprócz tego w przypadku wózka wielofunkcyjnego 3w1 nie trzeba też dodatkowo dokupować fotelika do samochodu. To wszystko wiąże się również z oszczędnością miejsca. Dotyczy to mieszkania i samochodu.

W podróż wystarczy zabrać jedno akcesorium, dzięki czemu zostanie miejsce na spakowanie też innych bagaży. W mieszkaniu lub domu nie trzeba przechowywać w piwnicy czy garażu trzech różnych produktów, co z pewnością będzie wygodne dla wielu osób, zwłaszcza jeśli mieszkanie jest małe. 

A co z ceną? Wózek wielofunkcyjny jest oczywiście droższy od produktu, który spełnia tylko jedno zadanie, dlatego niektórzy rodzice rezygnują z zakupu. Ale czy słusznie? Okazuje się, że mimo wyższej ceny i tak można sporo zaoszczędzić, dlatego że jeden produkt posłuży przez wiele lat i będzie spełniał kilka funkcji. 

Warto również wspomnieć, że wózki wielofunkcyjne są zazwyczaj solidniejsze i stabilniejsze, dlatego zapewniają dziecku większe bezpieczeństwo. 

Jak wybrać dobry wózek wielofunkcyjny? 

Wybierając  wózek wielofunkcyjny, warto rozglądać się w sklepach, które cieszą się pozytywnymi opiniami. Dzięki temu można mieć pewność, że zakupiony produkt będzie dobrej jakości i posłuży przez długi czas. Marką, która może pochwalić się dobrymi opiniami, jest np. COLIBRO. Dzięki wprowadzonemu systemowi dystrybucji online, wózki od tego producenta można zakupić tutaj https://colibro.eu/pol_m_Wozki-dzieciece_Wielofunkcyjne-166.html

 Wózek wielofunkcyjny to doskonałe akcesorium dla każdego rodzica. Pozwala zaoszczędzić miejsce, pieniądze, a do tego zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. Wózek 3w1 w łatwy i szybki sposób można zmienić w fotelik i bezpiecznie przewieźć dziecko samochodem. Po podróży wystarczy zamontować inną część i po chwili fotelik stanie się wygodną spacerówką. 

Oceń