Together Magazyn » Aktualności » Tani prąd dla domu, a zmiana dostawcy energii

Tani prąd dla domu, a zmiana dostawcy energii

Każdy z nas marzy o niskich rachunkach, zwłaszcza ten za prąd. Mamy zazwyczaj bardzo dużo opłat bieżących, to za czynsz, jeśli mieszkanie czy dom wynajmujemy, wszystkie media itp. nie wspominając już o innych wydatkach. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na życie w luksusie, dlatego pragniemy znaleźć ofertę na swoją kieszeń. Wielu sprzedawców proponuje różne oferty, ważnym jest, by wiedzieć jaką wybrać, tak, żeby spełniała nasze oczekiwania.

Taryfy prądu

Dość istotną kwestią, oprócz wyboru dostawcy, jest również dopasowanie taryfy. Mamy kilka taryf, które często odnoszą się do pory, czasu użytkowania prądu. Wiadomym jest, że z prądu korzystamy zazwyczaj o różnych porach, w zależności do czego potrzebujemy go użyć. Decyzja może być różna ze względu, czy z prądu musimy korzystać podczas remontu bądź budowy, czy po prostu na co dzień. Dla gospodarstw domowych proponowanymi taryfami są te z taryfy G, jednak jest ich kilka rodzajów. G11 jest jednostrefowa, jej stawka jest zawsze jednakowa bez względu na ilość czasu zużycia. G12 jest dwustrefowa, czyli wysokość opłat jest uzależniona od godziny, jak i również dni. G11P lub G11E jest przedpłata, czyli prąd opłacany jest w systemie prepaid. Jeśli chcemy zaoszczędzić na zużywanej energii istotne jest, by wybrać odpowiednią taryfę prądu, co oznacza, że trzeba zastanowić się, jak i kiedy z niego korzystamy. Pierwszym ważnym aspektem jest pytanie: Kiedy najwięcej zużywamy prądu? Dokładna analiza tego, w jakich dniach i godzinach jest nasze największe zapotrzebowanie np. na światło, sprzęty elektroniczne itp. G11 jest idealna dla osób, które używają energii w ciągu dnia, a weekendy spędzają poza domem. W większości przypadków ta taryfa jest polecana. Odpowiednie przekalkulowanie i przemyślenie tej decyzji sprawi, że twoje rachunki za prąd będą niskie, a Ty zadowolony.

Zmiana dostawcy energii

Energia dla domu i jej opłaty zależą także od dostawcy, co zostało już wspomniane. Zdarza się tak, że dochodzimy do wniosku lub po pewnym czasie zdobywamy większą wiedzę na ten temat i postanawiamy zmienić dostawcę energii. Nie zawsze jest tak, że zmiana taryfy oznacza zmianę dostawcy. Jednak zawarcie umowy na zasadach TPA gwarantuję niższe stawki za prąd oraz stałe ceny przez okres trwania umowy. Dlatego przede wszystkim powinniśmy sprawdzać oferty innych firm, jak: https://poprostuenergia.pl/prad-dla-domu/, bo może się zdarzyć, że gdzie indziej będzie dla nas bardziej opłacalnie i taniej.

Żeby dokonać tej ważnej decyzji, wcale nie musisz być ekspertem w tej dziedzinie. Wystarczy, że umiejętnie porównasz ceny na rynku, zastanowisz się, kiedy zużywasz najwięcej prądu oraz przemyślisz, która taryfa będzie dla Ciebie korzystniejsza. Pamiętaj, że im więcej ofert poznasz, tym będziesz miał większe porównanie, a także wybór. Na rynku jest wielu dostawców prądu, dlatego warto o nich dokładnie poczytać i przeanalizować, co proponują. Istnieje szansa, że jeśli mądrze podejdziesz do sprawy, to twoje rachunki za prąd w ciągu roku zmniejszą się, a Ty zaoszczędzisz pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na inny cel np. na wakacje.

5/5 – (1 głosów)