Together Magazyn » Aktualności » TOP 4 blogów kulinarnych z Trójmiasta

TOP 4 blogów kulinarnych z Trójmiasta

BURCZY MI W BRZUCHU

To istniejący od 2010 roku trójmiejski blog kulinarny, założony przez Tosię i Śliwkę (czyli Martę Śliwicką). Jak mówią o sobie: staramy się pokazać, jak jeść zdrowo, pysznie i sezonowo. Wyrazem tego są coraz to nowe wpisy z przepisami na różnorodne dania, będące połączeniem niebanalnych smaków. Na blogu pojawiają się ponadto co tydzień serie tematyczne. W niedzielę – Śniadanie do łóżka, w sobotę – Słodka sobota, a we wtorek w ramach Wtorku z kaszą przepisy na dania z kaszą, uwielbianą przez obie blogerki.

Tosia i Śliwka z Burczymiwbrzuchu biorą także udział w różnych projektach kulinarnych, np. catering z okazji Festiwalu Kontakt w Sopocie czy przygotowywanie przekąsek inspirowanych książkami i bohaterami literackimi podczas Nocy Czytania w Gdańsku.
burczymiwbrzuchu.pl

CZYM PACHNIE U ŻAKÓW


To kuchenna szkoła przetrwania – czyli, co student wkłada do garnka. Ten trójmiejski blog kulinarny, prowadzony jest przez Natalię, która wymyśla przepisy, gotuje i fotografuje, to co przygotowała, oraz Pawła, który na blogu prowadzi kącik alkoholowy. Znajdziemy tu przepisy na cista, ciasteczka, desery, koktajle, lody, naleśniki, pierogi, przekąski, sałatki, makarony, zapiekanki, tary i wiele innych.
czympachnieuzakow.blox.pl

KAKU FASHION & COOK


Powstał w 2012 roku. Założycielki skupiają się na połączeniu zdrowej kuchni z modą. Dwie siostry, mówią, że jedzenie i blogowanie sprawia im największą frajdę. Co jakiś czas odwiedzają kolejne miejsca na mapie Trójmiasta, aby opisać smaki na swojej stronie. Na blogu znajdziecie również masę ciekawych przepisów oraz porady dietetyczne.

http://kakufashioncook.pl

PIEPRZ CZY WANILIA

Fot. M. Dzięgielewska

To blog Małgorzaty Dzięgielewskiej o kulinariach i drobnych przyjemnościach życia. Na słodko i wytrawnie. Czasem na poważnie, innym razem z przymrużeniem oka. Ale zawsze pysznie i zawsze sezonowo. Razem ze swymi czytelnikami i miłośnikami jest już od 10 lat – i jak mówi autorka bloga dojrzewamy jak stare dobre małżeństwo.

Mama dwójki dzieci. Gdańszczanka z krwi i kości. Miłośniczka kuchni śródziemnomorskiej i górskich wędrówek.
pieprzczywanilia.blogspot.com

Oceń