Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Ile musimy zarabiać, aby otrzymać kredyt hipoteczny na mieszkanie?

Ile musimy zarabiać, aby otrzymać kredyt hipoteczny na mieszkanie?

Nie każdy z nas może liczy na kredyt hipoteczny na zakupienie swojego wymarzonego mieszkania. Kredyty tego rodzaju są zarezerwowane tyko dla osób lepiej zarabiających. Jaką musimy mieć pensję, aby kupić „M” na kredyt?

Gdy chcemy kupić mieszkanie na kredyt, powinniśmy posiadać odpowiednią zdolność kredytową oraz odpowiedni wkład własny. Bez tego nie otrzymamy pieniędzy na zakupienie mieszkania. Wkład własny to obecnie 20% wartości nieruchomości, ale możemy też otrzymać kredyt hipoteczny przy niższych oszczędnościach rzędu 10%. W tym przypadku jednak bank może nałożyć na nas dodatkowe koszty.

Skupmy się jednak na zdolności kredytowej. Gdy zarabiamy pensję minimalną, możemy otrzymać pożyczkę gotówkową nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednak sprawa nie jest już taka prosta, gdy chodzi o kredyty hipoteczne, które opiewają na kwoty wieloletnie wyższe.

Kredyty hipoteczne dla lepiej zarabiających

Na to, czy z naszą pensją otrzymamy kredyt na mieszkanie, ma wpływ głównie to, jakie są nasze koszty utrzymania. Obecnie liczy się, że utrzymanie jednej osoby w gospodarstwie domowym to wydatek około 800 złotych. W przypadku rodziny z 2 dziećmi miesięczne koszty utrzymania liczone są na poziomie 2500 złotych. Dopiero wtedy, gdy uwzględni się taką kwotę, można obliczyć ratę kredytu mieszkaniowego. Ta z kolei zależy od kosztu zakupu mieszkania oraz od kosztów kredytowych.

Raty za kredyt mieszkaniowy wynoszą najczęściej od około 800 do nawet 2000 złotych, gdy mówimy o większych lokalach w dobrym punkcie miasta. Wobec tego nietrudno policzyć, że osoba utrzymująca się samodzielnie i zarabiająca minimalną pensję nie otrzyma kredytu hipotecznego. Musimy zarabiać więcej – zwykle minimum 2000 złotych na rękę, ale nawet wtedy niektóre banki mogą wydać decyzję odmowną.

Oblicz swoją zdolność kredytową on-line
Jeśli chcemy dowiedzieć się, jaka jest nasza zdolność kredytowa, możemy sprawdzić ją również przez internet – do dyspozycji mamy specjalne kalkulatory internetowe.

Do takiego kalkulatora wpisujemy nasze zarobki, a następnie wydatki, które ponosimy co miesiąc, a także inne wymagane dane. Następnie kalkulator wylicza, czy możemy otrzymać kredyt hipoteczny, a jeśli tak, jaki będzie jego przybliżony limit. Zobacz także: Préstamos Personales oraz https://www.hoope.io/

Oceń