Together Magazyn » Aktualności » Top 4 blogów o zwierzakach w Trójmieście

Top 4 blogów o zwierzakach w Trójmieście

Hodowla Słów

Na blogu Rahela (Agnieszka Rahela Olszak) zgłębia tematy dotyczące praw zwierząt oraz człowieczeństwa. Tu kształtuje swoje pragmatyczne podejście do weganizmu i ruchu Zero Waste. Opisuje słowami cierpienie i los zwierząt, a Pani Krysia zamienia te słowa na kreski. Blog jest kwintesencją ich współpracy. Na co dzień Rahela pracuje jako specjalistka do spraw fundraisingu w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki.
www.hodowlaslow.pl

Na sześciu łapach

Jest to blog Adama Pokorskiego, którego kilka lat temu można było spotkać na pokładach największych żaglowców świata. Wszystko się zmieniło, gdy wziął pod swój dach psa – Oriego. To on stoi za największymi zmianami w jego życiu. Z dnia na dzień miłość Adama do zwierząt rosła. Zrezygnował z pływania, rozpoczął pracę na lądzie, zaczął interesować się psami, szkoleniami oraz pomaganiem czterołapnym. Po jakimś czasie pojawił się drugi Owczarek Niemiecki, suczka o imieniu Ira. Jest zupełnie inna od Oriego. Jednak przeciwieństwa się przyciągają i ekipa dogaduje się wyśmienicie.
www.facebook.com/naszesciulapach

Balticarium.com

Jest to pierwszy międzynarodowy portal o zwierzętach Morza Bałtyckiego, stworzony przez ilustratorkę z Gdańska – Natalię Uryniuk. Zobaczycie podwodne zdjęcia i filmy, zabawne animacje, ilustracje, a nawet gry edukacyjne. W ramach Balticarium odbywają się też warsztaty, wykłady i wystawy w różnych częściach świata. Do tej pory w Polsce, Chinach, na Ukrainie i w Emiratach Arabskich. Portal skierowany jest do dzieci i dorosłych i pełni funkcję edukacyjną z dużym naciskiem na ochronę Morza Bałtyckiego. Blog portalu jest miejscem otwartym, gdzie każde dziecko i każdy rodzic może stać się jego współtwórcą, do czego ogromnie zachęcamy!
www.balticarium.com

Pies w Wielkim Mieście

To portal, który ma służyć wszystkim mającym do czynienia z psem – i tym, którzy psa posiadają i tym, którzy sporadycznie dzielą z nim przestrzeń. Na portalu znajdziemy informacje, które pozwolą swobodnie spędzać z psem czas w mieście (w restauracji, w parku itd.), a zwłaszcza w Gdyni, gdzie portal jest tworzony i na której jest szczególnie skupiony. To również promocja psa jako przyjaznego, dobrze wychowanego obywatela. Portal, poprzez propagowanie wiedzy na temat czworonogów, ma na celu zwiększenie dostępności miejsc dla osób posiadających psiego towarzysza.
www.gdynia.pl/pies

Oceń