Together Magazyn » Styl życia » Ten weekend trzeba spędzić rodzinnie w Gdańsku

Ten weekend trzeba spędzić rodzinnie w Gdańsku

Ten weekend trzeba spędzić rodzinnie w Gdańsku

W weekend 18-19 kwietnia gdańszczanie będą mogli korzystać z oferty kilkudziesięciu lokali gastronomicznych, usługowych i ofert instytucji kulturalnych za pół ceny. Sporo atrakcji przewidziano dla najmłodszych.

Ten weekend będzie bez wątpienia świętem gdańskich przedsiębiorców i ich klientów. Ci pierwsi przewidzieli na sobotę i niedzielę znaczne zniżki, by ci drudzy mogli zapoznać się z ich ofertą. Szczególnie spodoba się smakoszom, gdyż do akcji „Weekend za pół ceny” włączyło się aż 48 lokali gastronomicznych ze stolicy Pomorza.

Przykładowo w Restauracji Gdańskiej będzie można zjeść żurek gdański już za 7,50 zł, w Południku 18 pierogi kaszubskie z mięsem będą kosztować tylko 4,50 zł, a w Bohemia Beer Cafe za krążki sera wędzonego na grzankach zapłacimy 9,50 zł. Jednak oferta restauratorów obejmuje łącznie kilkaset różnych potraw, nie tylko rodzimych: od kebabu i pizzy aż po pieczone ślimaki z czosnkiem niedźwiedzim. Zniżki oferują również kawiarnie i fastfoody.

50-procentowe rabaty przygotowało także 11 salonów spa, kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z tych punktów mają zamiar sprzedawać nawet vouchery, które będzie można wykorzystać jeszcze długo po „Weekendzie za pół ceny”.

Atrakcje dla rodzin

Jednak kwietniowy weekend nie zakłada wyłącznie korzystania z ofert lokalnych przedsiębiorców. Przewiduje też wiele innych atrakcji, również dla rodzin i dzieci, z których będzie można skorzystać w godz. 11-17 obok fontanny Neptuna – zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Wtedy Natalia Daszewska prowadzić będzie warsztaty dla najmłodszych „Jak przygotować zdrowe kanapki i musli na śniadanie”. Bez wątpienia ta wiedza przyda się dzieciom w przyszłości.

Na sobotę 18 kwietnia w tym samym miejscu zaplanowano emocjonujący konkurs kulinarny zawodowych kucharzy. Po nim Justyna Zalewska będzie uczyć przygotowywania zdrowych koktajli. Będzie też można podziwiać pokazy kulinarne i za pół ceny zakupić na targu przy ulicy Ogarnej zdrową żywność od gdańskich handlarzy.

Natomiast niedziela 19 kwietnia będzie już wybitnie familijna, gdyż tego dnia Michał Turek poprowadzi rodzinne zawody w ubijaniu masła w kierzkach. Zaś o godz. 13 potrawy regionalne będą gotować prezydenci i burmistrzowie miast z Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego. A „na deser” zaplanowano pokaz kuchni żuławskiej.

Zwiedzanie za bezcen

Kolejna edycja „Weekendu”, która oficjalnie nosi nazwę „Rozsmakuj się w metropolii” to również atrakcje artystyczne, aktywny wypoczynek i zwiedzanie. Sporo atrakcji po obniżonej cenie będzie czekać na gdańszczan i turystów na PGE Arenie. Stadion będzie można zwiedzić już za 8 zł (bilet ulgowy 5,50 zł). – Będą mieli Państwo wyjątkową okazję zaznajomić się ze specyfiką organizacji takiego wydarzenia jakim jest mecz Lechii Gdańsk. Każdy tour odbywa się z udziałem przewodnika. Przejdą Państwo przez korytarze, szatnie, tunele dla piłkarzy, wreszcie wyjdą na obrzeża murawy, tak aby każdy fan piłki nożnej mógł chociaż przez chwilę poczuć się jak piłkarz wychodzący na boisko, by rozegrać swój najważniejszy mecz – zachęcają organizatorzy.

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej 19 kwietnia będzie można wysłuchać koncertu familijnego „Taneczny Świat Chopina” – również za pół ceny. 18 kwietnia kasy Opery Bałtyckiej zaoferują natomiast po okazyjnej cenie bilety na zaplanowane na kwiecień, maj i czerwiec sceniczne dzieła „Otello”, „Carmen”, „Burza” i „Ubu Rex”. Opera zastrzega jednak, że przewiduje zniżki tylko na bilety normalne.

Jednak obniżki o 50 proc. zarówno dla dzieci, jak i dorosłych proponuje kilka innych instytucji kulturalnych i historycznych w Gdańsku. Zatem Piwnicę Romańską będzie można zwiedzić już za 4 zł (ulgowy 2,50 zł, młodzież do 16 lat 0,50 zł), Muzeum Poczty Polskiej za 4 zł (ulgowy 3 zł), a Muzeum Bursztynu za 5 zł (ulgowy 3 zł, rodzinny 10 zł).

Na trójmiejskie rodziny czeka więc w ten weekend wiele atrakcji za niewielkie pieniądze. Kolejna taka okazja w Gdańsku pojawi się nieprędko.

Mikołaj Podolski

APLA

Muzea, wystawy i seanse za pół ceny:

Klub Winda – Gdański Archipelag Kultury – spektakle

Centrum Hewelianum – zajęcia edukacyjne, zwiedzanie interaktywnych wystaw

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska – zwiedzanie

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia – seanse filmowe

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – zwiedzanie

Oddział „Piwnica Romańska” – zwiedzanie

Oddział CEA „Błękitny lew” – zwiedzanie

Oceń