Together Magazyn » Aktualności » Tajemnice Opery Leśnej

Tajemnice Opery Leśnej

Bałtycka Agencja Artystyczna BART zaprasza wszystkich Sopocian, mieszkańców Trójmiasta i turystów do odwiedzenia Opery Leśnej w Sopocie w sezonie letnim 2016!

Zagadki Opery Leśnej” – gra terenowa

Lubisz gry i zabawy w towarzystwie rodziny lub przyjaciół, w atrakcyjnych przestrzeniach z bogatą historią? Nasza propozycja aktywnego spędzenia czasu wolnego podczas wakacji jest dla Ciebie!

Zagadki Opery Leśnej” to gra terenowa przygotowana na podstawie historii muzyki i teatru, nierozerwalnie związanej z ponad stuletnim obiektem amfiteatralnym, jednym z najpiękniejszych w Europie. Na uczestników gry przy bramie wejściowej do obiektu będą czekali animatorzy, ustylizowani na modę z początku XX wieku, którzy podzielą ich na grupy, wyposażą w niezbędne narzędzia (instrukcje, mapy, kompasy), a swą opowieścią wprowadzą do innego świata – pełnego muzyki i teatru.

Terminy: 6.08 (sobota); 14.08 (niedziela); 28.08 (niedziela)

Godzina: 16.00

Bilet wstępu: 14 zł – normalny; 10 zł – ulgowy

Kurs Opera Leśna –zwiedzanie obiektu

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią jednego z najpiękniejszych obiektów amfiteatralnych w Europie na chwilę wytchnienia w cieniu bukowego lasu, czyli na wyjątkowe zwiedzanie Opery Leśnej z przewodnikiem z epoki.

Mając świadomość wartości kulturowej, jaką stanowi bogata historia ponad stuletniego sopockiego obiektu, a także w trosce o zachowanie pamięci twórców i artystów z nim związanych, proponujemy naszym gościom, oprócz klasycznego zwiedzania obiektu, popołudniowy spacer z przewodnikiem z epoki, ucharakteryzowanym na modę początku XX wieku. Nasza propozycja skierowana jest zarówno do rodzin z dziećmi, młodzieży, osób dorosłych i seniorów, a także turystów przebywających w Sopocie w okresie wakacji.

Terminy: 13.08 (sobota); 17.08 (środa); 21.08 (niedziela); 23.08 (wtorek); 4.09 (niedziela)

Godzina: 16.00

Bilet wstępu: 10 zł – normalny; 8 zł – ulgowy

Leśne historie – spacery edukacyjne z przyrodnikiem

Czy wiesz jak wygląda życie w leśnym mrowisku? A może potrafisz rozpoznać drzewa po konturach ich koron i ocenić ich wiek? Twardsze jest drewno sosnowe czy bukowe? Na te pytania i wiele innych, związanych z leśnym światem, odpowiesz w towarzystwie wykwalifikowanego przyrodnika!

W każdą środę sierpnia zapraszamy na rodzinne wyprawy po terenie zielonym wokół sopockiego amfiteatru. Każdy spacer to okazja, by odkryć tajemnice lasu, upolować leśne dźwięki i widoki, a także wytropić ślady pozostawione na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przez zamieszkujące go zwierzęta.

Prowadzenie: Marcin Czeczatka

Zapraszamy wszystkich chętnych bez limitu wieku!

Terminy: 4.08 (czwartek); 10.08 (środa); 24.08 (środa); 31.08 (środa)

Godzina: 10.00

Bilet wstępu: 10 zł (normalny); 8 zł (ulgowy)

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu

Oceń