Together Magazyn » Edukacja » „Pszczele sprawy” – bliżej przyrody dzięki Centrum Experyment

„Pszczele sprawy” – bliżej przyrody dzięki Centrum Experyment

Gdyńskie Centrum Experyment przygotowało w okresie wakacyjnym szereg weekendowych warsztatów plastyczno – ekologicznych dla dzieci, rodziców i młodzieży. W sierpniu, centrum zorganizowało zajęcia pod hasłem „Pszczele sprawy”, podczas których warsztatowicze mogli poznać złożony i fascynujący świat pracowitych pszczół.

Na uczestników czekały interaktywne stoiska, wystawy oraz liczne zabawy. Animatorzy odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące pożytecznych owadów, które nie tylko dostarczają miód, ale spełniają też ważną rolę w całym ekosystemie. Goście Centrum Experyment dowiedzieli się czym są hotele dla pszczół oraz w jakim celu się je konstruuje. Szczegółowo został przedstawiony złożony proces wytwarzania miodu, dzieci dowiedziały się jak ważne jest hodowanie roślin w domu oraz ich obecność w przestrzeni miast. Oprócz preparatów, wielkoformatowych zdjeć i pokazów na dzieci czekały również gry planszowe.

Zajęcia w Centrum Experyment cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na temat, ale i formę prowadzenia warsztatów. Aktywne uczestnictwo w spotkaniu oraz nauka poprzez zabawę to filary wszelkich aktywności realizowanych w Experymencie, który jest obecnie jednym z najbardziej prężnych ośrodków edukacyjno – rozrywkowych w Trójmieście.

Oceń