Together Magazyn » Aktualności » Poznaj sekrety optyki – zajęcia edukacyjne dla dzieci

Poznaj sekrety optyki – zajęcia edukacyjne dla dzieci

Czym są złudzenia optyczne, jak działa kalejdoskop oraz czym jest anamorfoza – na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdą najmłodsi goście Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan. W najbliższą niedzielę podczas trzeciego w tym roku spotkania z cyklu „Akademia Małych Odkrywców” maluchy poznają tajemnice światła oraz optyki. Wstęp wolny!

Podczas edukacyjnych warsztatów najmłodsi goście Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan będą mieli wyjątkową okazję, aby poprzez zabawę poznać zasady optyki.

Przy specjalnym stanowisku mali naukowcy dowiedzą się, jak działa peryskop oraz kalejdoskop, a także, na czym dokładnie polega anamorfoza, czyli celowe zdeformowanie obrazu. Maluchy uzyskają również barwy, mieszając ze sobą różne kolory farb, a także stworzą kolorowy obraz na mleku.

Warsztaty edukacyjne w ramach comiesięcznych spotkań z cyklu „Akademia Małych Odkrywców” odbędą się w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan w sobotę 10 kwietnia. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 12.00 i potrwają do godziny 18.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny!

INFORMACJE DODATKOWE:

O Porcie Rumia Centrum Handlowe Auchan:

Port Rumia Centrum Handlowe Auchan mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Przez 7 dni w tygodniu klienci galerii mają do dyspozycji blisko 80 sklepów znanych i wiodących na rynku marek, które kompleksowo spełniają potrzeby całej rodziny. W ofercie galerii znajdują się butiki odzieżowe, obuwnicze, z wyposażeniem i aranżacją wnętrz. Całości oferty dopełniają punkty usługowe oraz restauracje i kawiarnie, a także plac zabaw dla dzieci. Na terenie parku handlowego Port Rumia mieszczą się: galeria handlowa z hipermarketem Auchan, Leroy Merlin, Decathlon oraz stacja benzynowa. Galeria jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 21:00, natomiast w niedzielę od 9:30 do 20.00. Centrum Handlowe posiada blisko 2100 miejsc parkingowych, w tym 30 dla niepełnosprawnych. Zostało otwarte w 2007 roku. Więcej informacji na stronie internetowej www.portrumia.pl.

Oceń