Strona główna » Dom » Styl boho w sypialni – na jakie dodatki warto postawić?
boho-w-sypialni

Styl boho w sypialni – na jakie dodatki warto postawić?

Styl boho w naszych domach cieszy się coraz większą popularnością. Ma to ogromne przełożenie na decyzje podejmowane przez osoby remontujące mieszkania, bądź kupujące domy. Artystyczna swoboda pozwala na wprowadzenie wielu indywidualnych rozwiązań, dzięki którym każdy z nas może dołożyć do wnętrza swoją własną cegiełkę. Ogromnym zainteresowaniem, dodatki w stylu boho cieszą się zwłaszcza w sypialni. Na jakie z nich warto postawić? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się styl boho?

Aby lepiej poradzić sobie z tworzeniem aranżacji w stylu boho, najpierw warto poznać kilka cech, którymi charakteryzuje się ten styl. Jest to z pewnością jeden z najbardziej przytulnych stylów, które obecnie królują na rynku domów oraz nieruchomości. Stawia się w nim na odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Ma być ona urządzona tradycyjnie, jednakże z dużą ilością drobiazgów, które nawiązują do natury.

Paleta kolorystyczna w stylu boho jest mocno ograniczona. Dominują w niej biele, beże oraz łagodne pastele, które umieszczane są zazwyczaj na dodatkach. Ma być przede wszystkim ciepło oraz harmonijne, a przede wszystkim wygodnie. Idealnym przykładem są duże prześcieradła, które tworzą całość kompozycji w sypialni, idąc w parze z dużym, drewnianym łóżkiem.

W stylu boho stawia się przede wszystkim na naturę, dlatego w urządzanych wnętrzach bardzo często spotkać możemy dodatki z takich materiałów jak drewno, wiklina czy len. Szczególną rolę w aranżacji pomieszczeń odgrywają rośliny. Zaczynając od tych doniczkowych, kończąc na łapaczach snów oraz makramach.

Sypialnia w stylu boho – co warto kupić?

Jeśli zdecydowaliśmy się na dekorowanie wnętrz w stylu boho, to nie zostało nam nic innego jak zaopatrzenie się w potrzebne elementy. Warto na samym początku zwrócić na centralny elementy pomieszczenia, jakim jest łóżko. Zdecydowanie w przyozdobieniu go dużą role odgrywają poszewki na poduszki. Tak jak zostało to wspomniane wcześniej, warto postawić na stonowane barwy oraz naturalne elementy. Dzięki temu mamy pewność, że wybrane przez nas poszewki dodadzą ciepła oraz uroku naszej sypialni. Obecny rynek oferuje nam wiele rozwiązań, np. poszewki jednokolorowe z botanicznymi wzorami, które jeszcze śmielej podkreślą styl wnętrza.

Ciekawym rozwiązaniem, z którego warto skorzystać przy dekorowaniu sypialni, są narzuty, bardzo często spotykane w przypadku stylu boho. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie firmy, która posiada szeroką ofertę narzut, pasujących swoim wyglądem do stylu boho.

Oceń