Together Magazyn » Dom » Poznaj nasze TOP 5 dekoracji do przedpokoju!
ekskluzywny przedpokój - zobacz jak go zaprojektować

Poznaj nasze TOP 5 dekoracji do przedpokoju!

Przedpokój jest stosunkowo trudnym do zaaranżowania pomieszczeniem. Słabe oświetlenie i niewielki metraż sprawiają, że dobranie odpowiednich dekoracji bywa dla domowników nie lada wyzwaniem. Na jakie dodatki aranżacyjne warto postawić, planując wystrój przedpokoju? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy!

Jakie dodatki wybrać, aby przedpokój był praktyczny?

To, na jakie dodatki do przedpokoju się zdecydujesz, będzie miało decydujący wpływ na funkcjonalność Twojego domu. W końcu z tego pomieszczenia korzystamy za każdym razem przy przemieszczaniu się między pokojami, czy przy wychodzeniu z domu. Korytarz powinien więc wyróżniać się praktycznością. Nie oznacza to jednak, że nie można postawić w nim na kilka ciekawych dekoracji! Ważne jednak jest, aby nie przeszkadzały one podczas poruszania się po pomieszczeniu.

Najlepszym rozwiązaniem są więc dekoracje ścienne. Nie tylko nie zajmują cennego miejsca na podłodze, czy blacie, ale również są zdecydowanie mniej narażone na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, które w przedpokoju zdarzają się stosunkowo często. Przemoczone buty, ubrania, czy naniesione błoto sprawiają, że dobrze jest zadbać o duży dostęp do podłogi. Pozwoli Ci to na łatwe zachowanie czystości.

Najlepsze dekoracje przedpokoju

Przygotowane przez nas propozycje doskonale sprawdzą się w przedpokojach o niewielkim metrażu, który jest stosunkowo ciężki do zagospodarowania. Oto one:

Eleganckie tapety o intensywnych i drobnych wzorach doskonale sprawdzają się właśnie w takich pomieszczeniach jak przedpokój, czy korytarz. Stawiając na wyrazisty wzór, nie musisz decydować się na żadne inne dekoracje ścienne. Tego typu rozwiązanie pozwala w łatwy sposób zaaranżować i ożywić nawet niewielką i słabo oświetloną przestrzeń.

Lampa sufitowa to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale i stylowe! Dobór odpowiedniego oświetlenia jest w końcu kluczowe w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Najczęściej przedpokoje pozbawione są okien, dlatego warto doświetlić je z pomocą jednego, większego, lub kilku mniejszych punktów świetlnych. Śmiało możesz postawić na lampę, która będzie zachwycała awangardowym designem, pełnym indywidualnego, wyrazistego charakteru. To rozwiązanie, o którym duża część osób po prostu zapomina!

Stylowe obrazy na płótnie to dekoracje, które zdają egzamin w każdym z pomieszczeń. Możesz więc śmiało postawić na nie właśnie w przedpokoju! Ważne jest jednak dobranie odpowiedniego wzoru. Wybierz motyw, który doda Ci energii przy wyjściu z domu: najpiękniejsze podróżnicze miejsca, złotą sentencję, czy awangardowy wzór. Możesz postawić również na wzór o wyciszającym charakterze, jeśli chcesz, aby przedpokój działał na domowników wyciszająco. Romantyczny motyw, czy inspirująca panorama to tylko niektóre z propozycji.

Lustra to zawsze strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o dekorowanie przedpokoju. Możesz postawić na jedno, większe lub kilka mniejszych. Pierwsza opcja, choć mniej zaskakująca, będzie pełnić również funkcję praktyczną! W lustrze mogą przejrzeć się wszyscy domownicy przed wyjściem z domu. To także rozwiązanie pozwalające optycznie powiększyć i rozjaśnić nawet niewielki przedpokój.

Taca to element, o którym duża część osób zapomina. Posiada ona jednak szerokie zastosowanie, ponieważ pozwala na uporządkowane przechowywanie kluczy i przedmiotów, które zazwyczaj kładziemy luzem: okularów przeciwsłonecznych, portfela, czy pilota do bramy. Mając w przedpokoju stylową tacę, możesz wszystkie gadżety i niezbędniki trzymać właśnie na niej. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie nerwów na szukaniu rzeczy przed wyjściem z domu. Tacę możesz dopasować stylistycznie np. do lampy, aby tworzyły spójny zestaw dekoracyjny.

Mamy nadzieję, że nasze porady wprowadzisz przy aranżowaniu swojego przedpokoju. Powodzenia!

5/5 – (1 głosów)