Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Stosujmy łóżko wysuwane. Zdobywamy więcej miejsca w pokoju
Obraz

Stosujmy łóżko wysuwane. Zdobywamy więcej miejsca w pokoju

Łóżko wysuwane cieszy się coraz większą popularnością w obecnych czasach. Nie tylko dlatego, że jest to modna nowość. Także dlatego, że jest to niezwykle funkcjonalny mebel. W jakich okolicznościach sprawdza się takie łóżko? Jakie są zalety jego stosowania? Warto przyjrzeć się tym meblom, które w obecnych czasach szturmem podbijają rynek.

Zalety łóżek wysuwanych

Dlaczego ten model łóżek jest tak dobry? Ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić dużą ilość miejsca w pokoju dziecka. Tak, zdecydowanie łóżka wysuwane służą dzieciom. Rzadko który rodzic decyduje się na zastosowanie takich łóżek w swojej sypialni.

Taki model posłania pozwala na to, aby zaoszczędzić miejsce — w szczególności, jeżeli łóżko dzielone jest przez dwójkę dzieci. W ciągu dnia jedno posłanie można chować, dzięki czemu na podłodze w znacznym stopniu zrobi się więcej miejsca wolnego. Nawet jeżeli mamy tylko jedno dziecko, to i tak łóżko wysuwane może być dobrym pomysłem. Dlaczego?

Ponieważ zawsze będziemy mieli jedno dodatkowe posłanie więcej. Nawet jeżeli dziecko zaprosi do siebie kogoś na nocowanie (co jest bardzo modnym zwyczajem w obecnych czasach), to nie trzeba będzie martwić się o dodatkowe miejsce do spania.

Bezpieczne łóżka dla dzieci

Nie ma co ukrywać — łóżka wysuwane są bezpieczne dla dzieci. Może i łóżka piętrowe zapewniają więcej emocji, ale nie są do końca bezpieczne — w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że dziecko może upaść z wysokości. Nie ma co ukrywać, ale dzieci w nocy wiercą się przez sen i to w każdym wieku. Łóżko wysuwane sprawi, że nawet jeżeli miałoby dojść do upadku, to będzie to naprawdę minimalna wysokość. Nikt sobie w tym momencie nic nie zrobi.

Warto również wspomnieć o tym, że konstrukcja samego łóżka jest na tyle solidna i bezpieczna, iż będzie ono długo im służyć. Dzieci lubią również to, że przed zaśnięciem są blisko siebie (nawet, jeżeli chodzi o rodzeństwo) i dzięki temu można dłużej porozmawiać — nawet wtedy, kiedy rodzice zgaszą już światło i powiedzą swoim pociechom „dobranoc”.

Funkcjonalne łóżka

Łóżka wysuwane posiadają również specjalną szufladę, dzięki której nie będzie problemu z przechowywaniem pościeli, czy też kilku dodatkowych zabawek. Ta, nawet takie rzeczy można zapewnić sobie, kupując taki model posłania.

Może i na pierwszy rzut oka wydawać się, że w takim łóżku miejsca na pościel nie znajdziemy, ale na szczęście nie trzeba się tego obawiać. Łóżka wysuwane są dobre do małego pokoju, gdzie trudno o dobre zagospodarowanie przestrzeni. Tak naprawdę wszystko idzie dobrze zagospodarować — nawet jeżeli ma się mały pokój. Trzeba tylko do aranżacji podejść z odpowiednim planem.

Łóżka, które mają dodatkowo wysuwane posłanie, są bardzo wygodne. W zdecydowanej większości przewidziane są dla dwójki dzieci. Chociaż, jeżeli ktoś będzie potrzebował, to znajdzie również taki model, który będzie przeznaczony dla trójki dzieci. Tak więc nie ma się co zastanawiać nad tym, czy takie łóżko będzie dobrą propozycją do pokoju naszego dziecka.

Oceń