Strona główna » Art. zewnętrzny » Obrazy na płótnie – jak wkomponować je w wystrój mieszkania?

Obrazy na płótnie – jak wkomponować je w wystrój mieszkania?

Obrazy na płótnie to bardzo popularny element dekoracyjny mieszkań i domów. Ręcznie malowane wersje są jednak rzadko spotykane, z uwagi na trudny dostęp oraz wysokie koszty zakupu. Na szczęście osoby, którym zależy na uatrakcyjnieniu wnętrza mogą zdecydować się na nowoczesne obrazy na płótnie w formie wydruku. Ich ogromną zaletą jest intensywność kolorów, mnogość dostępnych wzorów oraz bardzo staranne wykonanie, dzięki czemu obraz świetnie prezentuje się na każdej ścianie. Co więcej, są dostępne w różnych rozmiarach, co ułatwia dopasowanie dodatku do możliwości przestrzennych oraz konkretnego pomieszczenia. Jak idealnie wkomponować je w wystrój mieszkania?

Stylowy salon w mieszkaniu

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie, dlatego warto zadbać o to, aby prezentował się naprawdę estetycznie. Dodatki w postaci obrazów na płótnie będą idealnie pasować do wnętrz urządzonych w różnym stylu. Najważniejszą kwestią jest oczywiście dopasowanie charakteru i wyglądu elementów dekoracyjnych. Wszystkim miłośnikom minimalizmu i stonowanych odcieni z pewnością spodoba się czarno-biały obraz na płótnie. Będzie on świetnie kontrastować z jasną ścianą, zapewniając rewelacyjny efekt, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na kolaż.

Tego typu elementy sprawdzą się także w mieszkaniu urządzonym w stylu industrialnym oraz skandynawskim. Czarno-biały obraz na płótnie buduje niezwykły klimat w pomieszczeniu. Co więcej, nie konkuruje z innymi dekoracjami, które mogą mieć praktycznie dowolny kolor. W Ecowall24.pl dostępny jest spory wybór takich dodatków, przedstawiających zarówno abstrakcyjne formy, motywy roślinne, geometryczne i wiele więcej.

Jak wprowadzić sielski klimat?

Wiele osób preferuje styl prowansalski oraz rustykalny, które kojarzą się z naturą, ciepłem domowego ogniska oraz sielskim klimatem. Nie można jednak odmówić im eleganckiego charakteru, choć w nieco staromodnym wydaniu. Jeśli również marzy się nam mieszkanie urządzone w taki sposób, doskonałym uzupełnieniem będą krajobrazy na płótnie. W zależności od naszych upodobań, mogą być to góry, lasy, morza lub jeziora. Jeśli zdecydowaliśmy się na akcenty w prowansalskim stylu, szczególnie polecane są motywy kwiatowe, zwłaszcza lawenda oraz róże.

Przy stylu rustykalnym, krajobrazy na płótnie mogą przedstawiać zielone łąki, pola oraz inne formy nieskażonej natury. Warto pamiętać, iż w tym wypadku obrazy będą wyróżniać się intensywną kolorystyką, dlatego należy uważać z innymi dodatkami, aby przypadkowo nie uzyskać efektu przesytu.

Pomysły na urządzenie nowoczesnego wnętrza

Styl nowoczesny jest obecnie jednym z najpopularniejszych. Wszystko ze względu na jego funkcjonalność, połączoną z minimalizmem. Nie spotkamy tu nadmiernej liczby dodatków, bibelotów oraz zbyt wielu kolorów. Dobrym pomysłem na uatrakcyjnienie wnętrza będą jednak nowoczesne obrazy na płótnie, które mogą stanowić główny akcent kolorystyczny.

W Ecowall24 można znaleźć wiele ciekawych wersji, które bez problemu dopasujemy do każdego pomieszczenia. Odzwierciedlają one panujące obecnie trendy we wnętrzarstwie i świetnie komponują się z meblami oraz innymi elementami wystroju typowymi dla tego stylu aranżacji wnętrz.

Personalizacja przestrzeni

Osoby, które często podróżują, robiąc przy tym mnóstwo fotografii i chcą upamiętnić szczególne momenty, mogą zdecydować się na obraz na płótnie z własnego zdjęcia. Jest to również doskonała opcja dla tych, którym zależy na wyjątkowej pamiątce ślubu czy narodzin dziecka. Taki dodatek może pojawić się w każdym pomieszczeniu. Co więcej, bez problemu dopasujemy jego rozmiar oraz w razie potrzeby dodatkowe efekty. Obraz na płótnie z własnego zdjęcia ma zadrukowane również boczne krawędzie, dzięki czemu całość prezentuje się naprawdę ciekawie.

5/5 – (1 głosów)