Together Magazyn » Gdyńska aplikacja, która ułatwia życie bywalcom pubów i restauracji

Gdyńska aplikacja, która ułatwia życie bywalcom pubów i restauracji

Programiści z firmy Speednet z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia w 24 godziny stworzyli aplikację, która umożliwia składanie zamówień i dokonywanie płatności, bez wstawania od stolika. Autorski projekt dał im zwycięstwo podczas pierwszego w Polsce globalnego Hackathonu Grupy ING, który zakończył się w miniony weekend w Katowicach.

MIĘDZYNARODOWA RYWALIZACJA

Globalny Hackathon Grupy ING, to międzynarodowy konkurs programistyczny, podczas którego zespoły programistyczne z całego świata tworzą innowacyjne usługi i narzędzia przeznaczone dla klientów banków.

W pierwszej polskiej edycji wydarzenia wzięło udział około 400 programistów z całego świata. Do rywalizacji przystąpiło 48 zespołów m.in. z Polski, Hiszpanii, Niemiec, Belgii, Holandii, Włoch, Turcji, Ukrainy, a nawet Singapuru. Podczas tworzenia swoich projektów, uczestnicy korzystali z wirtualnego środowiska,  zawierającego symulacje danych o rachunkach  i transa-kcjach, umożliwiającego inicjowanie płatności.

PRAKTYCZNY POMYSŁ

Twórcy aplikacji podkreślają, że, mimo iż pracowali prawie bez wytchnienia przez 24 godziny, efekt jest satysfakcjonujący. Oprócz niekwestionowanego zwycięstwa, udało im się stworzyć aplikację, która ma praktyczne, biznesowe zastosowanie. Paweł Cieszyński – projekt manager w firmie Speednet: „Nasz system działa i przy niewielkim nakładzie pracy można go wdrożyć praktycznie w każdym pubie.”

System o nazwie PubbING zawiera menu, lokalizacje stolików oraz możliwość zdalnego dokonywania transakcji. Po wybraniu zamówienia i dokonaniu płatności w telefonie, obsługa dostarczy nam zamówienie do stolika.

„Najtrudniejszym zadaniem było stworzenie od zera gotowego rozwiązania w tak krótkim czasie, które będzie praktyczne, spodoba się jury oraz będzie produktem rozwojowym. Na szczęście, na co dzień pracujemy ze sobą, więc nie pierwszy raz tworzyliśmy coś od podstaw.” – mówi Piotr Olechnowicz, iOS Developer z firmy Speednet.

7 osób, które stworzyły aplikację, w ramach nagrody, wyjedzie do amerykańskiej Doliny Krzemowej, by uczyć się od gigantów świata innowacji, takich jak Google oraz Apple.

O FIRMIE
Speednet jest dynamicznie rozwijającą się firmą technologiczną z siedzibą w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym Gdynia. Od ponad 16 lat świadczy usługi rozwoju oprogramowania i outsourcingu IT dla klientów z Polski i zagranicy. Poza rynkiem polskim firma jest obecny w 12 krajach Europy Zachodniej i Ameryki. Speednet świadczy usługi dla wielu sektorów biznesowych takich jak telekomunikacja, logistyka, bankowość,

Oceń