Together Magazyn » Aktualności » STARTUJE Social Media Show 2018

STARTUJE Social Media Show 2018

Do Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, przyjadą największe gwiazdy i specjaliści z branży social media i marketingu! Wszystko za sprawą Social Media Show, czyli corocznego święta mediów społecznościowych. Wydarzenie rusza 4 kwietnia i potrwa przez kolejne 2 dni. Na uczestników czekają spotkania ze specjalistami z branży, którzy swoje doświadczenie zdobywali przy współpracy z takimi markami jak: Coca-Cola, Allegro, Groupon czy TVN. Bilety dostępne są na: socialmediashow.pl

Jak sprzedawać w social media? Czego marki powinny nauczyć się od twórców video? Jak stworzyć najlepszego bota? To tylko kilka w z licznych pytań, na które odpowiedzi poznają uczestnicy Social Media Show.

– Media społecznościowe mają ogromny wpływ na nasze życie, zarówno społeczne jak i biznesowe. Umożliwiają wymianę informacji i zbliżają ludzi. To dziś nieodłączny element naszego życiu, a dla wielu po prostu praca. Dlatego co roku w STARTERZE spotykamy się by uczcić to istne święto social media i marketingu. Podczas 3 dni spotkań, prelekcji i networkingu, poruszymy temat komunikacji, obowiązujących i przyszłych trendów, kryzysów i najnowszych rozwiązań w branży. Podsumujemy ubiegły rok i przedstawimy prognozy na kolejne lata mówi Sara Miotk, koordynatorka Social Media Show z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

TVN, KFC, Coca-Cola, Samsung


Dla takich marek boty na Messengera tworzył Cezary Kuik, który wystąpi pierwszego dnia konferencji. Wspólnie z uczestnikami przejdzie przez etapy tworzenia botów internetowych i odpowie na nurtujące pytania. To właśnie on był członkiem zespołu realizującego projekt pierwszych botów e-commerce w Polsce dla Orange i Allegro. Stworzył największą w kraju grupę sympatyków, którzy od A do Z mówią, czym dzisiaj jest Messenger i jak go wykorzystać w swoich działaniach.

To dobra wiadomość, że Cezary odwiedzi Gdańsk i spotka się z innymi social maniakami, bo ostatnimi czasy martwi się, że zna więcej botów niż ludzi –żartobliwie dodaje Sara Miotk.

Jeszcze więcej o ochronie danych

Na temat social mediów organizatorzy wydarzenia rzucą też inne światło. Radca prawny Profit Plus – Tomasz Palak opowie o zagrożeniach, które czyhają w Internecie. Ochrona danych osobowych, RODO, prawa autorskie, regulaminy. Działania marketingowe regulują liczne przepisy prawne, z którymi przed rozpoczęciem, przygody z social media należy się zapoznać. Tomasz jest świetnym przykładem na to, że mówiąc o prawie (i nie tylko) można mówić ciekawie. Podczas IV edycji konferencji I love Social Media, został wybrany najlepszym prelegentem.

W ramach V edycji Social Media Show, 6 kwietnia w STARTERZE, obędzie się FuckUp Nights Trójmiasto. Wieczór, podczas którego podsumowane zostaną największe socialowe wpadki 2017 roku. Biorąc pod uwagę fakt, że topowe fuckupy wybiorą czołowi przedstawiciele branży, organizatorzy przewidzieli więcej czasu na konstruktywne dyskusje i inspirujące wymiany zdań.

Social Media Show potrwa od 4 do 6 kwietnia 2018 roku w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Beeffective. Sponsorem firma SentiOne. Patroni medialni wydarzenia to: magazyntogether.pl, trojmiasto.pl, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Radio ESKA, Social Press, Crossweb i studentnews.pl. Szczegółowy harmonogram konferencji dostępny jest na stronie: www.smsinkubatorstarter.pl.

Social Media Show (04.04.-06.04.2018) to jedno z najciekawszych wydarzeń poświęconych branży Social Media. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Sponsorem wydarzenia jesr SentiOne, a partnerem strategicznym Beeffective.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to 11-tysięczna społeczność, którą łączy idea przedsiębiorczości. Do STARTEROWEGO grona należą: dzieci, młodzież, nauczyciele, początkujący i doświadczeni przedsiębiorcy oraz mentorzy. Z wielofunkcyjnej przestrzeni STARTERA skorzystało już ponad 500 startupów, a ponad 70 firm wynajęło przestrzeń na warunkach komercyjnych. STARTER odpowiada za projekty edukacyjne i wspierające biznes, takie jak: Startup Contest (organizowany wraz z infoShare), Clipster (tworzony wraz z Alfabeat), Akademia Gdańskiego Przedsiębiorcy, Lekcje Przedsiębiorczości czy Go Creative. Biznes na Start. W tym miejscu pierwsze kroki stawiały firmy: SentiOne, Everytap, Solwit SA, Quantum Lab czy Let’s Deliver. W styczniu 2018 roku STARTER obchodzi 6-lecie otwarcia siedziby przy ul. Lęborskiej 3b.

STARTER jest prowadzony i finansowany przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, której fundatorem jest Miasto Gdańsk.
Więcej informacji: http://www.inkubatorstarter.pl.

Oceń