Kiedy wybieramy się na wakacje nad morzem, zwykle zaczynamy od znalezienia odpowiedniego noclegu. Już po pierwszym przejrzeniu ofert można dostrzec ogromną rozbieżność w cenach poszczególnych pokoi i apartamentów. Różnice mogą sięgać nawet kilkuset złotych za pokój za noc. Zdarza się również, że dwa podobnie wyglądające apartamenty mają zupełnie inną cenę. Od czego to zależy?

Lokalizacja

To jedna z podstawowych przyczyn różnicy w cenach. Apartamenty położone bliżej morza prawie zawsze są droższe od tych, które od morza dzieli kilkaset metrów. Większość z nas chciałaby mieć możliwość dojścia na plaże w kilka minut i beztroskiego powrotu do pokoju, gdy zajdzie taka potrzeba. Dlatego większość z nas jest skłonna zapłacić nieco więcej za apartament położony blisko plaży. W ten sposób nie tylko unikniemy długich przejść na plażę, ale także nie będziemy musieli dźwigać wszystkiego za jednym razem. Jeśli czegoś zapomnimy, po prostu po to wrócimy. Jednak, jeśli nasz apartament będzie na przykład kilometr od plaży, zapomniany niewielki przedmiot taki jak olejek do opalania, czy ulubiona zabawka dziecka może skutecznie popsuć nam humor. Lokalizacja to jednak nie tylko odległość od plaży, ważne jest również położenie względem największych kurortów i atrakcji turystycznych. Najpopularniejsze miejsca też zwykle są droższe, a chętnych do ich wynajęcia mimo to nie brakuje. 

Wyposażenie

Pokój hotelowy to zwykle jedno pomieszczenie z łóżkiem, stolikiem i szafą plus łazienka. Kiedy mówimy o apartamencie, zazwyczaj są to co najmniej dwa pokoje z częścią dzienną, czasami również aneks kuchenny. Im szersze wyposażenie tym cena apartamentu jest wyższa. Jeśli telewizor to nie tylko podstawowe kanały, ale również pełna oferta cyfrowa, a w kuchni znajdziemy zmywarkę i ekspres do kawy, to nasze wakacje będą przyjemniejsze, ale prawdopodobniej również nieco droższe Często jednak warto dopłacić za odpowiedni komfort, gdyż na wakacje jedziemy, aby wypocząć, a nie zmywać czy pić słabą kawę. 

Zakres usług

Sam apartament to jedno. Jednak stanowi on zwykle część większego kompleksu. Jeśli obok naszego apartamentu znajduje się basen, siłownia, plac zabaw dla dzieci, a w cenę będziemy mieli wliczone śniadania, to na pewno będzie on droższy niż apartament nieposiadający tych wszystkich udogodnień. Czasami właściciele apartamentów proponują również usługi spa lub wellnes, a wieczorami możliwość uczestniczenia w animacjach dla dzieci i dorosłych. W ten sposób apartament stanowi często jedynie dodatek do pozostałych atrakcji, a my możemy mieć bardzo udane wakacje, praktycznie nie wychodząc poza kompleks. 

Termin i długość pobytu

To ostatnia, ale również bardzo istotna kwestia. Wybierając się na wakacje nad morzem w szczycie sezonu musimy liczyć się z wyższymi cenami. Lipiec i sierpień to nie tylko większa gwarancja pogody, ale również większe zainteresowanie ze strony turystów. Nie należy się, więc dziwić, że właściciele apartamentów w tym czasie podnoszą ceny. Często jednak przy dłuższych pobytach istnieje możliwość rabatu. Czasami warto również wybrać się na urlop w większej grupie na przykład w dwie rodziny. Mamy wtedy kartę przetargową do ewentualnej negocjacji ceny. 

Jeśli jesteś zainteresowany tematem wejdź na https://www.russjan.com/wynajem-trojmiasto,754,pl.html

Od czego zależy koszt wynajmu apartamentu nad morzem
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany