Together Magazyn » Sport » Sezon biegowy w Trójmieście trwa – odbył się pierwszy „PKO Półmaraton Sopot 2015”

Sezon biegowy w Trójmieście trwa – odbył się pierwszy „PKO Półmaraton Sopot 2015”

SEZON BIEGOWY W TRÓJMIEŚCIE TRWA – ODBYŁ SIĘ PIERWSZY „PKO PÓŁMARATON SOPOT 2015”

Podczas tegorocznej majówki, miłośnicy biegów długodystansowych mieli możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu w Trójmieście.

2 maja ponad tysiąc uczestników wzięło udział w pierwszym PKO Półmaratonie Sopot 2015. Bieg, którego długość trasy wynosiła 21,0975 km rozpoczął się spod budynku Ergo Areny o godzinie 9:00. Zwycięzca pojawił się na mecie z wynikiem poniżej jednej godziny i trzech minut. Limit czasu wynosił 3 godziny. Trasa biegu obejmowała ulice Gdańska i Sopotu. Uczestnicy musieli walczyć nie tylko z własnymi słabościami, ale również zmagać się z silnym wiatrem – szczególnie wzdłuż wybrzeża.

Gośćmi specjalnymi PKO Półmaratonu Sopot 2015 byli sportowcy: Anna Rogowska (tyczkarka, brązowa medalistka olimpijska) i Anna Jakubczak (biegaczka, trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich).

Imprezy biegowe z roku na roku stają się coraz bardziej popularne. Osób biegających przybywa na ulicach, coraz więcej biegaczy decyduje się również na start w zawodach. Z dużego zainteresowania dyscypliną sportu, jaką jest bieganie oraz zapotrzebowania na tego typu imprezy zdają sobie sprawę organizatorzy – II edycję PKO Półmaratonu Sopot zaplanowano już na 20 marca 2016 roku.

 

Oceń