Together Magazyn » Aktualności » II edycja akcji „Becik dla Bobasa”

II edycja akcji „Becik dla Bobasa”

Dnia 6 czerwca w Zespole Szkół Usługowych w Gdyni odbyło się drugie spotkanie w ramach akcji Becik dla bobasa realizowanej przy udziale Fundacji Bocianie Gniazdo. Młode mamy i pasjonatki szycia spotkały się, aby uszyć beciki dla pomorskich szpitali. Sponsorem generalnym wydarzenia został sklep Textilmar, którego właściciel ufundował ponad 100 metrów materiałów i wypełnienia potrzebnego do uszycia becików.
07.06.201511.33.58_big (1)
Pomimo pięknej pogody za oknem i połowy długiego weekendu do szkoły przybyło prawie 40 osób, które podczas 7 godzin spotkania uszyły 150 becików. Wspaniały wynik udało się osiągnąć w bardzo krótkim czasie,między innymi dzięki maszynom przemysłowym udostępnionym przez Dyrektora Zespołu Szkół Usługowych w Gdyni. Wszystkie beciki zostały już przekazane na oddziały położnictwa, neonatologi oraz OIOMu noworodkowego szpitali w Gdyni, Gdańsku i Starogardzie Gdańskim.
07.06.201511.31.03_big — kopia
Potrzeby szpitali są jednak bardzo duże więc to dopiero początek naszej akcji, której celem jest podziękowanie położnym i pielęgniarkom za trud i serce jakie wkładają w opiekę nad maluszkami i ich mamami.
Zapraszamy na stronę akcji: www.becikdlabobasa.pl

 

 

Oceń