Together Magazyn » Promowane » Serca Gwiazd – akcja charytatywna z Danielem Olbrychskim

Serca Gwiazd – akcja charytatywna z Danielem Olbrychskim

26 kwietnia w Zatoce Sztuki odbyło się kolejne spotkanie charytatywne z cyklu „Serca Gwiazd”. Średnio raz, w miesiącu, główny organizator akcji – Przemysław Szaliński, zaprasza do Sopotu znane postacie, organizuje spotkanie z fanami i aukcje, na których gwiazdy wystawiają cenne i interesujące przedmioty. Zebrane na licytacji środki przekazywane są na leczenie chorego na rdzeniowy zanik mięśni, 10 letniego Pawełka.

Gościem ostatniego spotkania była ikona polskiego kina – Daniel Olbrychski, znany z ról, które mają znaczenie nie tylko filmowe, ale i patriotyczne. Olbrychski zagrał w największych kinowych ekranizacjach m.in. Kmicica w Potopie, Gerwazego w Panu Tadeuszu czy Dyndalskiego w Zemście.

Na spotkanie i aukcję z udziałem aktora przybyły prawdziwe tłumy. Rozmowę jak zwykle przeprowadziła Beata Gwoździewicz – dziennikarka Radia Gdańsk, które patronuje akcję „Serca Gwiazd”. Daniel Olbrychski opowiadał o swoich doświadczeniach aktorskich i pracy w filmie, ale nie zabrakło również anegdot z życia prywatnego aktora. Goście dowiedzieli się jak najskuteczniej rzucić palenie – oraz jak do niego wrócić, w razie konieczności wcielenia się w pierwszego palacza RP – marszałka Piłsudskiego. Nie małym zaskoczeniem był również fakt, że znany aktor jest wielkim fanem jeździectwa – posiada własnego konia i zasiada w siodle ponad 300 razy w roku.

Rozmowę z fanami zakończyła licytacja, na której udało się zebrać 3241,60 zł. Obecnie pieniądze gromadzone są na zakup specjalistycznego wózka pod prysznic dla Pawła. W maju gościem specjalnym „Serc gwiazd” będzie Magdalena Różczka. Zapraszamy do udziału w spotkaniu i wsparciu akcji, dzięki której mały Paweł ma szansę na lepsze życie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z kwietniowego spotkania:
https://togethermagazyn.pl/akcja-charytatywna-serca-gwiazd-z-danielem-olbrychskim/

Oceń