Together Magazyn » Aktualności » Kaszuby – nowy kierunek wypoczynku

Kaszuby – nowy kierunek wypoczynku

Aby zrozumieć potrzeby Polaków w zakresie wypoczynku, wystarczy połączyć ze sobą kilka faktów. Po pierwsze – pracujemy długo i intensywnie, często nie mając czasu dla siebie i dla rodziny. Po drugie – mamy coraz większą świadomość walorów polskiej przyrody. Po trzecie – oferta wypoczynkowa w Polsce coraz lepiej spełnia nasze wysokie wymagania dotyczące jakości i dostępności atrakcji. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na urlop w kraju, wybierając miejsca spokojne, wygodne i gwarantujące aktywność na świeżym powietrzu. W ten opis idealnie wpisują się Kaszuby.

Dlaczego akurat Kaszuby?

Według najnowszego badania międzynarodowej agencji badawczej Ipsos*, 45 proc. Polaków planuje wakacje w Polsce. Podczas wakacji pragniemy przede wszystkim odpocząć z rodziną, współmałżonkiem i przyjaciółmi. Na czas wakacji staramy się zapomnieć o pracy, a z mediów społecznościowych korzystać rzadziej niż zwykle. Lubimy wyjazdy na łono natury: do domków letniskowych i gospodarstw agroturystycznych oraz na kemping. Nie stosujemy taryfy ulgowej, jeśli chodzi o standard noclegu i obsługę. W czasie pobytu chętnie wędrujemy, chodzimy po górach, wędkujemy, żeglujemy i jeździmy na rowerach.

Nadal sporą popularnością w tym zakresie cieszą się polskie morze, góry i Mazury. Jednak są one często postrzegane jako zbyt turystyczne – nie gwarantują już ciszy, spokoju i odosobnienia, których tak bardzo dziś w czasie urlopu potrzebujemy. Polacy szukając nowych enklaw wypoczynku, decydują się chętnie na Kaszuby. Nie inaczej jest w przypadku inwestorów, ponieważ zakup nieruchomości wypoczynkowej w tym pięknym regionie, gwarantuje obecnie atrakcyjne przychody z wynajmu. Dodatkowo właściciele niemający czasu na samodzielne zarządzanie domem, mogą to zlecić wyspecjalizowanym firmom.

Zorganizowana Osada. To działa!

Powstające na Kaszubach ostoje zyskują rzesze fanów. Te zorganizowane i kompletne osady domków z wieloma atrakcjami pozostają w harmonii z otaczającą je przyrodą. Często sąsiadują z jeziorami i lasami będącymi największym bogactwem regionu.

Dobrym przykładem może być powstająca nad jeziorem Gwiazdy, (gmina Lipnica), Ostoja Bukowo. Jak możemy przeczytać na stronie inwestora, to pięćdziesiąt całorocznych i energooszczędnych domków mieszkalnych, charakteryzujących się tradycyjną kaszubską architekturą, i bardzo niską intesywnością zabudowy, na poziomie poniżej 7%.

„Zaprojektowaliśmy ją tak, żeby charakter osady, architektura i detal wykończenia sprawiały wrażenie jakby ostoja była tu od zawsze. Ostoja Bukowo jest realizowana w zgodzie z charakterem lokalnej zabudowy i jej tradycjami. Wszystko po to, żeby zapewnić ponadczasowość i atrakcyjność na wiele, wiele lat.”  mówi Aneta Marko menedżer operacyjny firmy realizującej inwestycję Ostoja Bukowo.

Lokalizacja w rozwijającym się dopiero turystycznie regionie gwarantuje atrakcyjne ceny zakupu. Dodatkowo – inwestor gwarantuje rentowność takiej inwestycji na poziomie 7% w skali roku. To za sprawą oferty na kompleksową obsługę domków i ich wynajmu, dzięki której właściciel zarabia na domku w okresach, w których z niego nie korzysta. Z uwagi na atrakcyjność Kaszub o każdej porze roku, dni wynajmu w skali roku szacuje się nawet na 120 lub więcej. To często zdecydowanie więcej niż nad morzem.

Cała paleta atrakcji w jednym miejscu. To ważne.

Każdy marzy o wypoczynku w domku w głuszy, ale zorganizowane osiedle daje dużą przewagę nad odosobnionymi inwestycjami. Dowodem na to jest ciesząca się powodzeniem wypoczywających Kaszubska Ostoja w miejscowości Barkocin. Oprócz bliskiego sąsiedztwa lasu i jeziora znajdują się tam ekologiczny plac zabaw, boiska do badmintona i siatkówki, siłownia zewnętrzna, drewniane altany oraz miejsca pod ogniska. Taka paleta możliwości to odpowiedź na sprecyzowane potrzeby polskich turystów – bliskości natury musi towarzyszyć możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu z całą rodziną.

Cudze chwalicie…

Powrót do pewnych trendów z przeszłości obserwujemy nie tylko w branży wakacyjnej. Polacy odwracają się od rozwiązań globalnych, poszukując prawdziwego rzemiosła, rodzimej marki, ale też rozwiązań skrojonych na miarę. Dzisiaj wybieramy świadomie. Wyjazdy zagraniczne i pobyty w wielkich kurortach już się nam przejadły. Odkrywamy więc Polskę na nowo, chcemy pokazać swoimi dzieciom, to co w naturze najlepsze. Pociąga nas harmonia, którą czujemy relaksując się na łonie natury. Cieszy bezpieczeństwo i wygoda zorganizowanego miejsca, w którym każdy znajdzie aktywność dla siebie.

Kaszuby – nowe możliwości inwestowania

Coraz częściej stać nas na zakup domu wakacyjnego, doceniamy też fakt, że taka inwestycja może nam dodatkowo zasilić domowy budżet i zapewnić godną emeryturę. Ufamy wyspecjalizowanym firmom, które kompleksowo obsłużą naszych gości. Grunt to dobrze wybrać… grunt!

Przydatne linki:

www.ostojabukowo.pl – nowa inwestycja na Kaszubach w gminie Lipnica

www.kaszubskaostoja.pl – funkcjonująca osada w gminie Kołczygłowy

https://www.ipsos.com/pl-pl/wakacyjne-plany-polakow-i-turystow-z-roznych-stron-swiata

Oceń