Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Forma na lato? Wiemy co zrobić, żeby zdążyć!

Forma na lato? Wiemy co zrobić, żeby zdążyć!

Jeżeli w Sylwestra obiecywałaś/-eś sobie, że zaczniesz trenować i nic z tego nie wyszło, nie przejmuj się. To właśnie teraz jest idealny moment by rozpocząć swoją przygodę z siłownią, a gdy dobrze zaplanujesz swoje działania lato powitasz w świetnej formie. Jak to zrobić? Przeczytaj wskazówki trenera personalnego CityFit i podejmij wyzwanie #cityfitsummerbody!

Noworocznych postanowień nie dotrzymuje większość z nas. Dlatego jeżeli przespałaś/-eś pierwsze miesiące nowego roku, nie jesteś wyjątkiem. Nie ma co rozpamiętywać, trzeba działać. Zwłaszcza, że lato zbliża się wielkimi krokami. Dobra wiadomość jest taka, że to idealny moment na start, bo 1. regularność treningów i trzymanie diety przychodzi nam znacznie łatwiej, gdy na zewnątrz jest ciepło i słonecznie, 2. dziesięć-dwanaście tygodni w zupełności wystarczy, żeby w widoczny sposób poprawić swoją sylwetkę. Jak zatem zacząć by wytrwać?

1. Dobry start

– Na początek zrób zdjęcia sylwetki oraz zmierz obwody ciała. Niech to będzie twój punkt odniesienia, dzięki któremu zobaczysz efekty swojej pracy. Nie sugeruj się wagą, lecz obserwuj, jak pod wpływem treningów twoje ciało zmienia się na lepsze. – radzi Michał Bukraba, akredytowany trener sieci klubów fitness CityFit.
Poszukaj partnera treningowego. Może to być przyjaciółka, kumpel, rodzeństwo lub partner. Będziecie się wzajemnie motywować, wspierać w chwilach zwątpienia, a przy okazji miło razem spędzać czas.

2. Nie bój się być debiutantem

Pamiętaj, że każdy kogo widzisz na siłowni kiedyś przyszedł tu pierwszy raz. Dlatego nie wstydź się, gdy nie wiesz co robić i nie bój się pytać o radę. To naprawdę zupełnie naturalne i u nikogo nie wywoła zdziwienia. Korzystaj z zajęć dla początkujących. W klubach CityFit organizowany jest IntroFit, czyli specjalne spotkania wprowadzające dla nowych osób, podczas których poznają oni strefy klubu i dostępny w nich sprzęt oraz zasady poprawnego i bezpiecznego korzystania z maszyn i urządzeń.

3. Miej plan

Zaplanuj swój tydzień z góry, uwzględniając w nim wszystkie treningi.
– Moim klientom radzę, aby przyjęli 3 warianty: minimum, czyli trening 1-2 razy w tygodniu, optimum – 3 razy w tygodniu oraz maksimum, w którym w zależności od stopnia zaawansowania trenują 4-6 razy w tygodniu. Ważne jest to, aby w każdym tygodniu realizowali przynajmniej wariant minimum. – mówi Michał Bukraba.
Treningi na siłowni łącz z tymi w plenerze (bieganie, rower), dzięki czemu twoja aktywność będzie bardziej urozmaicona, a ty przy okazji nacieszysz się ładną pogodą… i trochę opalisz.

4. Wybierz odpowiedni trening. Dzięki temu szybciej osiągniesz zamierzone cele

– Osobom, które chcą schudnąć przed wakacjami najlepiej przysłużą się trening cardio, trening HIIT oraz trening siłowy. Każdy z nich w efekcie doprowadzi do spalenia tkanki tłuszczowej i poprawy wyglądu ciała. Możemy wybrać jeden z nich lub stosować je naprzemiennie. W każdym przypadku kluczem do sukcesu jest konsekwencja. Początkującym polecam cardio, pozostałe formy są odpowiednie dla osób bardziej zaawansowanych. – mówi trener CityFit.

5. Nie psuj efektów niewłaściwą dietą

Szkodliwa będzie zarówno zbyt kaloryczna, jak i ta na której jesz za mało (wtedy organizm otrzymuje sygnał „głodujemy” i zaczyna magazynować tłuszcz). Jedz 5 lekkich posiłków w ciągu dnia. Zadbaj o ich regularność, bo to prawdziwy klucz do sukcesu. Nie rób zbyt długich przerw. Zaplanuj posiłki co 3 godziny i pilnuj tego harmonogramu – możesz sobie ustawić przypominajkę w telefonie. Ilość potrzebnych kalorii wyliczysz na specjalnych kalkulatorach dostępnych w internecie.

6. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia

– Pomoc trenera personalnego to zdecydowanie najlepszy sposób na osiągniecie efektów w krótkim czasie. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na wykupienie pakietu treningów personalnych, ale czasem wystarczy jednorazowa konsultacja, podczas której profesjonalista zmierzy nasz „stan wyjściowy”, określi cele treningowe i ułoży trening, który pomoże nam je osiągnąć. Klubowicze CityFit z takich konsultacji mogą korzystać bezpłatnie w każdy ostatni czwartek miesiąca. – dodaje Michał Bukraba.

7. Podejmij wyzwanie i zbieraj nagrody

W klubach sieci CityFit trwa akcja #cityfitsummerbody. Klubowicze podejmują specjalnie przygotowane wyzwania treningowe, pomagające im w przygotowaniu sylwetki na lato, a przy okazji odbierają nagrody.

Szczegóły dostępne są na stronie www.cityfit.pl

Oceń