Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak i kiedy najlepiej kupować buty?

Jak i kiedy najlepiej kupować buty?

Praktycznie każdego dnia nasze stopy ubierane są w różnego rodzaju buty. Każdy z nas ma ich co najmniej kilka dopasowanych do pory roku oraz okazji, na jaką są ubierane. Jednak kupowanie butów to dość duży wydatek, dlatego warto wiedzieć, kiedy najlepiej zdecydować się na ich zakup i na co dokładnie zwracać uwagę.

Wyprzedaże obuwia, czyli kiedy najlepiej kupować buty?

Sezonowe wyprzedaże to najlepsza okazja do kupowania butów. Jednym ze sklepów, w których można skorzystać z takiej możliwości, jest tymoteo.pl. Jednak, kiedy tak naprawdę najlepiej kupować obuwie? Jak się okazuje, dużo zależy od tego, jakie buty nas interesują. Te zimowe i jesienne najlepiej kupować w okolicach stycznia, kiedy do sklepów powoli wkraczają kolekcje wiosenno-letnie. Sklepy chcąc pozbyć się towaru z poprzedniego sezonu, często oferują bardzo atrakcyjne ceny na wybrane modele z tych kolekcji. Natomiast obuwie wiosenne i letnie można kupić w naprawdę okazyjnych cenach już w okolicach lipca, kiedy pojawiają się pierwsze kolekcje jesienne. Zazwyczaj jeszcze lepsze ceny można uzyskać pod koniec lata – w sierpniu czy na początku września. Jeżeli chodzi o obuwie sportowe, to zazwyczaj największe promocje są na nie w zimie, kiedy to nie ma sezonu na bieganie czy inne aktywności fizyczne na zewnątrz.

O czym pamiętać kupując buty?

Kupując buty, warto pamiętać, że zazwyczaj każdy producent ma nieco inną rozmiarówkę. Może się też okazać, że w zależności od fasonu pasować będą buty numer mniejsze lub większe od tych, które zazwyczaj nosimy. Dlatego kupując buty w sklepie stacjonarnym, zawsze należy dobrze przymierzyć buty. Natomiast decydując się na zakupy online, warto zwrócić uwagę na długość wkładki, która jest podana w opisie produktu. A dlaczego na kupowanie obuwia najlepiej udać się po południu? Z rana nogi są wypoczęte i buty mierzone w tym czasie mogą się okazać zbyt ciasne do noszenia na co dzień, kiedy nogi są poddawane dużym obciążeniom i w miarę dnia mogą opuchnąć.

Kupowanie butów – stacjonarnie czy przez internet?

W dalszym ciągu wiele osób decyduje się na tradycyjne kupowanie butów w sklepach stacjonarnych, uważając zakup butów przez internet za niezbyt praktyczny. Jednak ten trend powoli się zmienia z uwagi na dostosowanie oferty sklepów internetowych do potrzeb nowoczesnych i świadomych konsumentów. Obecnie nie trzeba mieć obawy przed zakupem butów przez internet, gdyż nawet kiedy okaże się, że wybrany przez nas rozmiar jest niedobry albo, że buty wyglądają inaczej niż na fotografiach lub się po prostu nie spodobają, można je zwrócić w ciągu 14 dni do sklepu bez podawania przyczyny. Również ewentualne reklamacje są rozpatrywane bardzo szybko. Warto też podkreślić, że sklepy internetowe często mają o wiele atrakcyjniejsze ceny niż stacjonarne i szerszy wybór modeli. A przy zakupie powyżej określonej kwoty wysyłka jest darmowa (niektóre sklepy oferują darmową wysyłkę niezależnie od kwoty zakupów). Sklepy online mają też zazwyczaj większy wybór, jeśli chodzi o rozmiary butów.

1/5 – (2 głosów)