Together Magazyn » Sport » Razem po zdrowie! Verve 10k

Razem po zdrowie! Verve 10k

Moda na bieganie w Polsce nie zwalnia tempa, wprost przeciwnie – uliczne biegi stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju, z czego wypada się jedynie cieszyć! W niedzielę 12 października o godzinie 12.00 wystartowała kolejna masowa impreza tego typu, Verve 10k. Patronem wydarzenia był, między innymi, „Magazyn Together”.

Do uczestnictwa w biegu zgłosiło się łącznie ponad 2,5 tys. zawodników w różnych kategoriach wiekowych:

  • trasa o długości 10 km – osoby powyżej 16. roku życia;
  • mini – dzieci w wieku 3–8 lat (500 m);
  • junior – dzieci w wieku 9–15 lat (1,2 km).

Tradycyjnie najwięcej chętnych zgromadził bieg na 10 km, choć trzeba przyznać, że udział dzieci również był znaczący. Co ciekawe, na starcie biegu stanęli łącznie przedstawiciele ośmiu krajów, choć oczywiście zdecydowanie najwięcej Polaków. Nie zabrakło znanych osobistości ze świata sportu, którzy rywalizowali o cenne nagrody.

Impreza była częścią uroczystości 113. rocznicy przyznania Sopotowi praw miejskich, a trasę biegu zaplanowano wzdłuż ulic położonych w dolnej części miasta (Łokietka, 3 maja, Grunwaldzka, Powstańców Warszawy, Mamuszki, Aleja Wojska Polskiego, Polna).

W biegu na 10 km mężczyzn zwyciężył Polak, Szymon Kulka. Na podium znaleźli się też Kenijczyk Joel Komen Kosojei i kolejny reprezentant biało-czerwonych, Artur Kern. W rywalizacji pań na tym samym dystansie zwyciężyła Dominika Nowakowska, drugie miejsce zajęła Justyna Korytkowska, a trzecia na mecie zameldowała się Marta Krawczyńska.

Zwycięzcom należą się brawa za znakomite wyniki, a organizatorom – gratulacje z powodu świetnie zrealizowanego przedsięwzięcia. Warto podkreślić otwarty, rodzinny charakter całego wydarzenia, w którym mogli rywalizować starsi i młodsi biegacze. Sopocki bieg Verve 10k był bardzo udaną imprezą, w której każdy mógł się poczuć prawdziwym zwycięzcą!

Oceń