Together Magazyn » Rodzic » Weekend z Profesorem Why

Weekend z Profesorem Why

Centrum Nauki EXPERYMENT, Gdynia, 11–12 października 2014 r.

Chemia jawi się wielu młodym osobom jako trudna nauka, która wymaga wyłącznie zapamiętywania określonych wzorów i umiejętności myślenia analitycznego. Jednak, jak mogli się przekonać uczestnicy Weekendu z Profesorem Why, może być również fascynującą dziedziną nauki, która bardziej przypomina przygodę niż domenę typowo akademicką.

Tak jak w przypadku wielu przedsięwzięć EXPERYMENTU, również w weekend 11 i 12 października połączono moce nauki i nowoczesnej technologii, by ukazać niezwykły wymiar wiedzy zastosowanej w praktyce. Dzieci i młodzież mogli wziąć udział w fascynujących eksperymentach chemicznych. Warto podkreślić, że były to eksperymenty prowadzone w wirtualnym laboratorium, więc jeszcze bardziej ekscytujące, a poza tym – całkowicie bezpieczne.

Po raz kolejny, dzięki grze komputerowej Profesor Why Chemia, uczniowie trójmiejskich szkół mogli wykonywać, z pomocą techniki komputerowej, inspirujące doświadczenia chemiczne, które budziły ogromne zainteresowanie nawet wśród tych osób, które na co dzień raczej nie odwiedzają pracowni chemicznych. Zabawa była dostępna bez ograniczeń wiekowych, dzięki czemu zarówno starsi, jak i młodsi miłośnicy nauki mogli oddawać się multimedialnym eksperymentom chemicznym. Warto podkreślić, że udział w grze był darmowy, co także zwiększyło zainteresowanie odwiedzających.

Gdyńskie Centrum Nauki EXPERYMENT ponownie udowodniło, że nauka może być ekscytująca i dostarczać niezapomnianych wrażeń. Młodzi naukowcy na pewno chętnie wrócą tutaj po kolejną porcję znakomitych wrażeń!

Oceń