Together Magazyn » Aktualności » Woda, czyli moc korzyści

Woda, czyli moc korzyści

Gdy nadchodzi jesień i zima, wiele osób porzuca myśl o aktywnym spędzaniu czasu nad wodą. A przecież dzięki krytym basenom i pływalniom, przez cały rok możemy korzystać z dobrodziejstw, które zapewnia pływanie.

Zdrowie na pierwszym planie

Pobyt nad wodą kojarzy się nam przede wszystkim z relaksem. Niemniej warto pamiętać o dobroczynnym wpływie aktywności fizycznej na zdrowie. Pływanie angażuje niemal wszystkie partie mięśni, jednocześnie nie przyczyniając się do obciążenia kręgosłupa i stawów. Uprawnianie tego sportu może być optymalnym wyborem zdrowego trybu życia – ryzyko odniesienia kontuzji jest niewielkie. Stały kontakt z wodą zapewnia doskonałą kondycję psychofizyczną, wydatnie poprawiając samopoczucie, hartuje organizm (dzieci rzadziej chorują).

Aktywność dla całej rodziny

Jak najwcześniejsze zadbanie o rozwój psychofizyczny dziecka jest całkowicie słuszne. Jednym z prawidłowych nawyków, które warto zaszczepiać najmłodszym, jest aktywność fizyczna. Dzieci uwielbiają kontakt z wodą, nawet bardzo wczesny, gdy jeszcze nie umieją pływać (przecież przez dziewięć miesięcy spędzają w wodach płodowych w brzuszku u mamy), szkoda więc tego nie wykorzystać. A gdy już dziecko opanuje sztukę pływania, można z nim uczestniczyć w tej aktywności. W Szkole Pływania „Plusk” zajęcia są skonstruowane w taki sposób, by jednocześnie z pływalni mogły korzystać całe rodziny. Dziecko uczy się głównie poprzez obserwowanie dorosłych. Jeśli damy mu dobry przykład, możemy liczyć w przyszłości na wymierne rezultaty.

Uczyć się od najlepszych

Szkoła Pływania „Plusk” oferuje zajęcia prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów: trenerów pływania, instruktorów fitness, a przede wszystkim – ludzi pełnych pozytywnej energii i kompetentnych. Zespół pracuje ze sobą już prawie 10 lat, oprócz nauki pływania dla dzieci i dorosłych oraz aqua aerobiku, organizuje zawody pływackie, egzaminy na kartę pływacką i żółty czepek, ciekawe obozy zimowe z nauką jazdy na nartach i snowboardzie oraz niezapomniane obozy pływackie, również z nauką jazdy na nartach wodnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z rehabilitacji pourazowej w wodzie.

Trenerzy (Magda Rząsa, Paulina Wereszka, Anna Silska, Marek Grzelak, Anna Welenc) to byli zawodnicy pływania absolwenci AWFiS znający specyfikę danej dyscypliny – doświadczyli jej na własnej skórze od małego. Dlatego mali «duzi» uczniowie mogą się u nas uczyć pływania od najlepszych. Osobiście trenuję dzieci z klas pływackich 1–3 SP na Morenie” – mówi Katarzyna Rucin właścicielka Szkoły Pływania „PLUSK”. Następnie dodaje: „Przygotowujemy też dzieci do egzaminu wstępnego do klasy pływackiej. Na co dzień widzę, jaka jest kolosalna różnica pomiędzy dziećmi wychowywanymi w aktywności fizycznej a tymi, które mają za mało ruchu. Pamiętajmy, że brak ruchu i siedzący tryb życia sprzyjają schorzeniom układu ruchu, doprowadzają do skrzywień kręgosłupa, klatki piersiowej, łopatek, złego ustawienia miednicy. Z czasem pojawia się ból, którego najczęściej nie da się leczyć za pomocą tabletek bez recepty. Znacznie lepiej jest przeciwdziałać, a przy okazji mieć znacznie lepsze samopoczucie oraz satysfakcję, że zrobiło się coś dobrego dla siebie i swojego dziecka”.

Oceń