Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Przykładowe zastosowania szaf rack
poznaj zastosowania szaf rack.

Przykładowe zastosowania szaf rack

Dzięki temu, że każda szafa rackowa produkowana jest w jednym z dwóch popularnych standardów (10 i 19 cali), projektanci sieci mają ułatwione zadanie, podobnie jak producenci sprzętu i akcesoriów. Dużą zaletą wspomnianych szaf jest to, że w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownik może korzysta z urządzeń pochodzących od różnych firm. 

  1. Do czego można wykorzystać szafy rack?
  2. Ile kosztuje porządna szafa rack wyposażona w drzwi metalowe?
  3. Na co należy zwrócić uwagę przy szafach rack?
  4. Gdzie można kupić moduły keystone?

Jeżeli zastanawiasz się, czy w twoim przypadku szafy rack będą najlepszym wyborem, chcesz poznać ich przykładowe zastosowania lub planujesz zakup modułów keystone, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. 

Do czego można wykorzystać szafy rack?

Szafy rack to uniwersalne rozwiązanie, z które już od wielu lat pozwala użytkownikom łatwo integrować różne systemy sieciowe, nagłaśniające i alarmowe. Z tego powodu szafa doskonale sprawdzi się nie tylko jako zakończenie sieci LAN (patch panel), ale też może być stosowana przy serwerach, urządzeniach audio-video, rejestratorach oraz zasilaniu awaryjnym.

Ile kosztuje porządna szafa rack wyposażona w drzwi metalowe?

Największy wybór na szafy IT można znaleźć w sklepie internetowym. Oferuje on szafy stojące i wiszące w najlepszych cenach. Dodatkowo w zależności od potrzeb użytkownika, szafa może być wyposażona w drzwi perforowane lub drzwi przednie z szybą. Bez względu na to, czy potrzebna jest szafa rack 19″, czy też szafa rack 10″, są to produkty do samodzielnego montażu. Warto pamiętać, że drzwi metalowe lepiej zabezpieczą zawartość szafy, ale też trzeba wówczas dobrze pilnować klucza. Szafy serwerowe oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach, a klienci mogą w jednym miejscu zamówić również dodatkowe akcesoria, co pozwala zaoszczędzić czas. Nic więc dziwnego, że szafa rack z bogatej oferty sklepu online cieszy się tak dużą popularnością. Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych wskazówkach, dzięki którym można uniknąć nietrafionych zakupów.

Na co należy zwrócić uwagę przy szafach rack?

W celu znalezienia idealnego produktu z oferty sklepu warto wykorzystać filtry. Szafy wyświetlane użytkownikowi będą wówczas zgodne z tym, co zaznaczył. Przykładem może być wybranie wyłącznie produktów o określonej wysokości, głębokości lub w konkretnym kolorze. Jedną z kluczowych rzeczy, które należy dokładnie przemyśleć przed złożeniem zamówienia na szafę rack, jest ilość sprzętu, który będzie w niej przechowywany. Ważne jest uwzględnienie ewentualnej rozbudowy i pamiętanie o konieczności zostawienia wolnego miejsca w celu zapewnienia prawidłowej cyrkulacji powietrza, co pozwoli ograniczyć ryzyko przegrzewania się elektroniki.

Mogłoby się wydawać, że jeżeli chodzi o wybór pomiędzy wersją stojącą a wiszącą, wszystko zależy od tego, jaką ilością miejsca dysponuje klient. Nie należy jednak pomijać bardzo istotnej kwestii: szafy stojące mają dużo większe obciążenie maksymalne. Jeżeli więc już teraz wiesz, że do nowszej szafy będziesz musiał włożyć wiele różnych sprzętów o dużej wadze, model stojący z pewnością będzie lepszym wyborem.

Gdzie można kupić moduły keystone?

Podczas zamawiania szaf warto od razu kupić okablowanie strukturalne i moduły keystone, które zdaniem wielu specjalistów są obecnie najlepszym wyborem dla osób odpowiedzialnych za stworzenie sieci komputerowych. Wybierając wysokiej jakości akcesoria keystone, można skrócić czas potrzebny na montaż i konfigurację sieci. Jednocześnie, jeżeli moduły zostaną prawidłowo użyte, to takie rozwiązanie będzie niezwykle trwałe.

Oceń