Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Oczyszczanie twarzy olejami – poznaj metodę OCM
Zobacz jak działa oczyszczanie twarzy olejami

Oczyszczanie twarzy olejami – poznaj metodę OCM

Oczyszczanie twarzy olejami jest rozwiązaniem cieszącym się coraz większą popularnością. Metoda OCM niesie za sobą szereg korzyści, a sam zabieg jest prosty i wygodny. Po jaki naturalny olejek do twarzy sięgnąć? Wyjaśniamy!

Czym jest metoda OCM?

Metoda OCM, czyli w zasadzie Oil Cleansing Method to po prostu oczyszczanie twarzy olejami. Choć zabieg ten można stosować na całym ciele, to najczęściej wykonywany jest właśnie na twarzy.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że ukryte w skórze gruczoły łojowe nieustannie pracują, a produkowane przez nie sebum składa się przede wszystkim z tłuszczy. Te często zalegają na skórze w nadmiarze, a trudności z pozbyciem się ich prowadzą do szeregu nieprzyjemności, na czele ze zmianami trądzikowymi.

Ich rozpuszczanie nie jest niemożliwe, najlepszą metodą wydaje się jednak osiągnięcie tego celu dzięki sięgnięciu po inne tłuszcze. Nic więc dziwnego, że oczyszczanie twarzy olejkami jest uważane za technikę, która nie ma sobie równych.

Dlaczego oczyszczanie twarzy olejkami jest popularne?

Oczyszczanie twarzy olejami swoje powodzenie i popularność zawdzięcza prostocie wykonywania zabiegu, wygodzie stosowania, a także efektom i skuteczności.

Prostota wykonywania zabiegu

Co istotne, zabieg oczyszczania twarzy olejami nie jest skomplikowany. Wymaga przy tym jedynie odpowiednio dobranego olejku oraz ściereczki lub delikatnej gąbki.

Wygoda stosowania

Ponadto do stosowania metody OCM nie trzeba się też przygotowywać. To właśnie wygoda sprawia, że często jest opisywana jako ta, która nie ma sobie równych.

Efekty i skuteczność

Po naturalne olejki do twarzy sięga się jednak również dlatego, że są one wyjątkowo skuteczne.

Co istotne, efekty metody OCM są coraz lepiej widoczne wraz z upływem czasem. Regularnie oczyszczając skórę olejkami, można liczyć przede wszystkim na to, że uda się nam odnowić strukturę cery.

To także doskonały sposób na zapewnienie skórze głębokiego nawilżania oraz na wyrównanie produkcji sebum. Jeśli zabieg jest wykonywany systematycznie, to może doprowadzić także do redukcji zmarszczek.

Jak wykonać oczyszczanie twarzy metodą OCM?

Prawidłowe oczyszczanie twarzy metodą OCM powinno składać się z kilku kroków.

Na początek, należy zwilżyć twarz wodą. Potem nałożyć odpowiednią ilość olejku na twarz i rozprowadzić go po skórze. Następnie trzeba usunąć olej z twarzy za pomocą gąbeczki. W kolejnym kroku pozostaje obmycie twarzy chłodną wodną oraz osuszenie jej.

Ponadto w niektórych źródłach można przeczytać, aby na końcu spryskać twarz hydrolatem. Pozwala to przywrócić cerze odpowiedni poziom ph.

Po jaki olejek do oczyszczania twarzy sięgnąć?

Choć pielęgnacja twarzy z wykorzystaniem olejków sprawdza się bez względu na to, z jaką cerą mamy do czynienia, nie zawsze powinniśmy sięgać po te same rozwiązania. Lista olejków, które zbierają najlepsze opinie, nie jest na szczęście krótka.

Należy jednak pamiętać, że metoda OCM wymaga dwóch olejków. Pierwszym z nich powinien być olejek rycynowy, drugim zaś tzw. bazowy. Przykładowo olejkiem bazowym może być:

  • jojoba
  • słonecznikowy
  • lniany
  • z pestek winogron
  • z pestek moreli
  • arganowy

Każdy z olejków ma nieco inne właściwości i nieco inny sposób użycia. Przed zakupem dobrze więc zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi jego stosowania.

Co ważne, oba olejki muszą być ze sobą połączone we właściwych proporcjach. O tym, jak dobrać proporcje w metodzie OCM jest tutaj.

Wiele olejków w jednym kosmetyku? To możliwe!

Jeśli nie chcemy samodzielnie szukać olejku bazowego, a jednocześnie liczymy na to, że nasza twarz będzie mieć zapewnioną najlepszą możliwą opiekę, to możemy sięgnąć po gotową mieszankę olejków. Wśród wielu produktów dostępnych w sprzedaży naturalny olejek Bio-Oil wyróżnia się w szczególny sposób.

Choć najczęściej jest stosowany jako naturalny olejek do twarzy, to może wspierać również pielęgnację całego ciała. Unikalna, a zarazem odżywcza formuła pozbawiona jest sztucznych substancji zapachowych oraz barwników.

Oceń