Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Przestrzeń nad blatem w kuchni – jak wykorzystać płytki do aranżacji?
mo

Przestrzeń nad blatem w kuchni – jak wykorzystać płytki do aranżacji?

Przestrzeń pomiędzy blatem kuchennym a szafkami wymaga odpowiedniej aranżacji, aby była spójna z całym wnętrzem. Materiał wykończeniowy musi być wodoodporny i łatwy do utrzymania w czystości. Dlatego jedną z najlepszych opcji jest wyłożenie tej strefy płytkami ceramicznymi. Na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę?

Dlaczego płytki są dobrym wyborem?

Przestrzeń pomiędzy blatem kuchennym a szafkami zagospodaruj z rozmysłem, ponieważ aranżacji kuchni nie zmienia się często. Materiał wykończeniowy w tej strefie pomieszczenia musi charakteryzować się określonymi właściwościami, w tym estetyką współgrającą z resztą aranżacji. Z tego względu płytki nad blat kuchenny powinny spełnić Twoje oczekiwania. Płytki wyróżniają się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zmiany temperatury, trwałością oraz łatwością utrzymania w czystości.

W szerokiej gamie asortymentu wielu producentów każdy znajdzie płytki odpowiadające indywidualnym wymaganiom. Oryginalne płytki nad blatem uzupełnią aranżację, a nawet ją ożywią. Rozmaite kształty, formaty oraz nieograniczona kolorystyka sprawiają, że jest to jeden z najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych do pomieszczeń narażonych na działanie wody i innych niekorzystnych czynników.

Jak dopasować płytki nad blatem kuchennym do reszty aranżacji?

Aby płytki nad blatem w kuchni pasowały do całego wystroju, zastanów się, z czego zostanie wykonany sam blat oraz jak będą wyglądać fronty szafek. Weź pod uwagę wygląd podłogi. Znaczenie ma również to, czy kuchnia jest pomieszczeniem zamkniętym, czy otwartym na jadalnię lub salon.

W wielu przypadkach dobrym wyborem będą płytki inspirowane wzorem drewna lub kamieni naturalnych, a także betonu. Umożliwiają tworzenie spójnych całości, co jest szczególnie ważne, gdy mamy do czynienia z kuchnią połączoną z salonem. Drewnopodobne płytki w kuchni nad blatem stworzą perfekcyjną kompozycję z podobnymi płytkami na podłodze. W kuchniach o eleganckim, a nawet luksusowym stylu, najlepiej postawić na płytki imitujące marmur. Ze strony https://grupamo.pl/porady/plytki-do-kuchni-strefa-nad-blatem/ dowiesz się więcej na temat aranżacji przestrzeni między blatem i szafkami.

Płytki kuchenne nad blatem – bogactwo formatów i wzorów

Obecnie gres nad blatem w kuchni jest zdecydowanie polecany. Wersje wielkoformatowe pozwalają nie tylko na uzyskanie gładkiej tafli podłogi, ale również ściany. Stworzą wyjątkowy efekt w nowoczesnych wnętrzach. Przeciwieństwem wielkich formatów są płytki typu metro. Przypominają nieduże cegiełki z gładką i połyskującą powierzchnią. W stosunku do fug ich powierzchnia sprawia wrażenie wypukłej.

Heksagony to płytki do kuchni nad blat, które przykuwają uwagę, nawet gdy są w subtelnym, jednolitym kolorze. Jeżeli kształt plastra miodu nie jest Twoim wymarzonym, do wyboru masz jeszcze mozaiki o rozmaitych kształtach. Przestrzeń nad blatem może też stać się wyjątkowo ozdobnym elementem aranżacji kuchni. Zamiast płytek imitujących naturalne materiały, możesz wykorzystać warianty z motywami roślinnymi lub stworzyć mozaikowe obrazy pełne kolorów.

Oceń