Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Przeciwsłoneczne okulary korekcyjne – 2w1!

Przeciwsłoneczne okulary korekcyjne – 2w1!

Podczas letnich miesięcy chcielibyśmy spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Jednak słońce, miło grzejące naszą skórę, potrafi skutecznie utrudnić korzystanie z uroków letnich miesięcy. Wiele osób noszących tradycyjne okulary korekcyjne rezygnuje z nich wtedy na rzecz zwykłych okularów przeciwsłonecznych. Tymczasem wcale nie musimy wybierać pomiędzy ostrością widzenia, a ochroną przed światłem!

Dlaczego warto nosić okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne w jednym?

Jeśli nie chcesz męczyć się podczas wakacji, wybierz okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne w jednym – np. w salonie Optique. Choć oprawom prezentowanym w naszym sklepie trudno odmówić stylu, ich podstawową rolą nie jest wyłącznie zdobienie naszej twarzy. Okulary tego typu spełniają ważne zadanie w profilaktyce wielu chorób oczu narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Niewielu z nas wie, że dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne mogą zapobiec powstaniu na przykład tak uciążliwej choroby jak zaćma. Takie okulary przydadzą się również w ruchu drogowym – niezależnie od tego, czy jesteśmy pieszymi, czy kierowcami. Nieustanne mrużenie oczu powoduje ich szybkie zmęczenie, co oznacza z kolei pogorszenie się ostrości wzroku oraz może powodować ból głowy i utratę koncentracji.

Czym jest polaryzacja?

Wiele osób nie lubi okularów przeciwsłonecznych ze względu na nieuniknione (według nich) zaciemnienie obrazu po ich założeniu. W tym miejscu warto wspomnieć o nowince technologicznej, jaką jest polaryzacja. Ujmując rzecz najprościej, soczewki wyposażone w funkcję polaryzacji przepuszczają tylko tę część światła, która odpowiedzialna jest za wyraźne widzenie, natomiast rozprasza wszelkie oślepiające nas refleksy. Dzięki temu obraz widziany przez okulary polaryzacyjne jest niezwykle ostry i wyraźny, a barwy są nasycone. Technologia ta znajduje uznanie nawet wśród osób uprawiających sporty wodne i zimowe, narażonych nie tylko na światło bezpośrednie, ale i odbite od powierzchni wody lub śniegu. Za okulary wyposażone w funkcję polaryzacji zapłacimy obecnie niewiele więcej, niż za te, które tej opcji nie posiadają. Jeśli więc to kolorystyka obrazu po założeniu okularów przeciwsłonecznych powstrzymuje cię od ich noszenia, okulary polaryzacyjne będą dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

5/5 – (1 głosów)