Together Magazyn » Aktualności » 49 propozycji półkolonii w Trójmieście!

49 propozycji półkolonii w Trójmieście!

W ubiegły piątek uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej, gimnazjów oraz szkół średnich zakończyli naukę i stanęli przed perspektywą 2 miesięcy błogiego wypoczynku. Szereg organizatorów – od świetlic, przez kluby sportowe, po sale zabaw, zorganizowało dla dzieci i młodzieży niezliczoną ilość letnich atrakcji, które znajdziecie na naszej stronie wpisując w wyszukiwarkę hasło „Półkolonie 2015”.

Poniżej przedstawiamy propozycje najciekawszych wakacyjnych zajęć. Większość turnusów rusza już od 29 czerwca, a ostatnie kończą się nawet 31 sierpnia!

Na fanów ruchu i aktywnego wypoczynku czeka prawdziwe sportowe szaleństwo. Wodne półkolonie oferuje Aquastacja oraz After School Club, który oprócz zabaw na basenie poprowadzi warsztaty plastyczne oraz ze strzelania z łuku, zorganizuje wypad i ognisko w Grodzisku – a na koniec każdego dnia przedstawi relację foto! Fanów wielkiej wody, Gdyńska Akademia Żeglarstwa zaprasza na żeglarskie półkolonie, pełne nauki, gier i zabaw wodnych.

Bogatą ofertę zajęć przedstawiły trójmiejskie szkoły i kluby tenisowe. Półkolonie z rakietą w dłoni można spędzić w Centrum Tenisa Don Balon w Gdańsku. Oprócz tenisa, chłopcy będą mogli zagrać w piłkę nożną, a na wszystkie dzieci będzie czekać nauka angielskiego z Waltem Disneyem oraz moc atrakcji dodatkowych takich jak wyjazd do parku linowego, kina czy na plac zabaw Loopy’s World. Wakacje z tenisem oferuje ponadto Sport Park Przymorze, Moja Szkoła Tenisa, Dejna Tenis oraz Diłaj Tenis.

Na aktywne półkolonie zapraszamy również do Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania 1922, na zajęcia piłkarskie do Brazilian Soccer Schools, a na wspinaczkowe przygody do FunClimb. Myślicie, że lato nie może upłynąć na jeździe na nartach? Nic bardziej mylnego! Na narciarskie lato zaprasza Skimondo, a skoczne zajęcia z koszykówki i nie tylko warto wybrać się na Akademię Sharks.

Miłośnikom koni polecamy półkolonie w Ośrodku Sportów Konnych Lipce w Stajni Zielony Koń oraz na sopockim Hipodromie.

Dla śmiało wyginających ciało powstała ciekawa oferta taneczna . Port Art przygotował zajęcia z ruchem, plastyką i muzyką – na dzieci czekają warsztaty z zumby, śpiewu, gry na perkusji czy prostej choreografii. Centrum Tańca Gabi zaprasza do Świata Tańczących Kucyków, a Agencja Artystyczna i Szkoła Muzyczna Empire Music zachęca do skorzystania z oferty półkolonii artystycznych na których dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w prawdziwym studio nagrań, skorzystać z zajęć muzycznych (solo i w zespole), nauczyć się gry na instrumentach, wziąć udział w warsztatach z gry aktorskiej oraz tańca, a nawet z kręcenia teledysków! Na półkolonie na scenie zaprasza również Dance Avenue – w ofercie znajdziemy warsztaty z trzech technik tańca, warsztat aktorski, zajęcia wokalne i muzyczne, pracę z kamerą i aparatem .

Czy Wasze pociechy lubią roboty? Lato z robotami po angielsku spędzić można na półkoloniach w English Boss, Galileuszu, na Planecie Robotów oraz w Studio Makaraka. Zajęcia pełne nauki oraz dodatkowe atrakcje w formie warsztatów garncarskich czy kulinarnych to oferta półkolonii z robotami w Klubie KOS. Technologię i naukę w szerokim wydaniu we współpracy z Pingwinami z Madagaskaru zaprezentuje eduRobot.pl – oprócz konstrukcji z Lego WeDo oraz Lego Mindstorms NXT na dzieci czekają zajęcia sportowe i warsztaty biologiczne.

Pasjonatów programowania na pewno zainteresują zajęcia w Centrum Oświata – Lingwista oraz w Szkole Młodych Programistów.

A może lato powinno upływać na eksperymentach? Dla ciekawskich naukowców pracownia Tabula przygotowała półkolonie kreatywno – naukowo – językowe. EduPark zaprasza na spotkania z naukowcem i wybuchowe warsztaty rodzinne. Kosmiczne projekty, eksperymenty fizyko – chemiczne i wiele więcej czeka na młodych naukowców w Szkole Geniuszy Language Laboratories. Sportowo i edukacyjnie będzie również w EduFun– kolorowe mikstury, doświadczenia, wspinaczki i trampoliny to tylko część oferowanych przez centrum atrakcji.

Na zajęcia językowe zaprasza małych poliglotów British International School, Centrum ADK, Germanicus LanguageBox, Sopot English Summer Camps oraz Salon Angielskiego Maverick. Angielski z bajkami, warsztatami kulinarnymi, plastycznymi, teatralnymi i muzycznymi znajdziemy na półkoloniach w Angielskim Przedszkolu Niepublicznym Teddy The Bear, a dodatkowy sport i zajęcia komputerowe to element półkolonii językowych w Dialog Langugage School.

Leśne Wyprawy, zabawy na orientację, rysowanie map i szukanie tropów – zapewni Centrum Makaraka, Akademię Ogrodnika poprowadzi Centrum Zabaw Edward. Warsztaty przyrodnicze dla fanów dzikich i dziwnych zwierząt znajdziemy w pracowni Terefere.

Dla dzielnych rycerzy, naukę fechtunku mieczem, strzelanie z łuków, wyrób pieczęci, pokaz rycerskich potyczek i wycieczkę po zabytkach zorganizowało Centrum Oświata – Lingwista, a na małych piratów czekają półkolonie w Centrum Tańca Szczepan.

Na koniec polecamy bardzo różnorodne półkolonie w Akademii Tuptuś (warsztaty architektoniczne, kulinarne, krawieckie, naukowe i kosmetyczne), w Sali Zabaw Elefun (warsztaty z robotyki, decoupage, wyrobu pizzy, biżuterii i mydełek, zajęcia surwiwalowe, wypad do parku linowego i na plażę) na Wyspie Twórczej Edukacji „Passa” (Kosmofan – zgłębianie tajemnic kosmosu, nauka gwiazdozbiorów, eksperymenty, zajęcia z zumby, warsztaty muzyczne, rzeźbiarskie, ceramiczne), w Świetlicy Edukacyjnej Mądrala ( wypady do Zoo, Muzeum Morskiego, Jump City, Centrum Experyment, na plażę oraz do kina) oraz w samym Jump City, które oferuje zajęcia sportowe, parkour oraz kreatywne działania.

Wszystkim dzieciom życzymy udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Oceń