Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Programowanie i kodowanie od najwcześniejszych lat
pexels-thisisengineering-

Programowanie i kodowanie od najwcześniejszych lat

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy start w życiu. Może to objawiać się na wiele sposobów, a jednym z najpopularniejszych jest ułatwienie dziecku dalszej nauki w postaci różnych kursów i korepetycji. Poniżej chcielibyśmy wytłumaczyć, co zrobić, kiedy od samego początku dziecko interesuje się programowaniem, zapraszamy do lektury. 

Od czego zacząć naukę programowania

Aby nie zmarnować umiejętności dziecka, najlepiej jest je szlifować. Nie należy jednak zmuszać dziecka do dodatkowej nauki. Najlepiej jest je zapisać na jedną lekcję, pokazać, że można na dany temat wiedzieć więcej i jakie rezultaty to daje. Dlatego wiele osób decyduje się na kursy od https://robocode.pl/. Są one specjalnie przygotowane dla dzieci w taki sposób, aby dotrzeć do nich bez zamęczania zbyt dużą ilością informacji. 

Poza kursami na rynku można też znaleźć wiele gier związanych z programowaniem i kodowaniem. Zadaniem dziecka jest uzupełnianie pewnych misji i w tym samym czasie uczą się podstaw programowania, podstawowych komend i innych. W ten sposób dzieci nie zauważają nawet, że pochłaniają wiedzę, więc warto im takie gry podsuwać i obserwować, czy maluch jest naprawdę zainteresowany dalszą nauką i światem programowania. 

pexels-negative-space-

Od kiedy zacząć naukę programowania

Jeżeli dziecko nie uczy się na własną rękę, to najczęściej zaczyna dopiero w specjalnej klasie w szkole średniej lub dopiero na studiach. Specjaliści zauważają, że im jednak dziecko zacznie wcześniej naukę tak obszernego tematu jak programowanie, tym łatwiej będzie mu przyswoić wszystkie dane w przyszłości. 

pexels-thisisengineering-

Właśnie dlatego obserwujemy, że na rynku pojawia się coraz więcej kursów przeznaczonych dla dzieci. Wystarczy wejść na stronę jednego z najbardziej popularnych twórców kursów dla dzieci, a dokładnie na https://robocode.pl/programowanie-www i samemu zobaczyć, że na specjalistyczne kursy mogą zapisywać się dzieci nawet od ósmego roku życia. 

Na takim kursie dzieci uczą się nie tylko samego programowania, ale również innych przydatnych umiejętności, na przykład: 

  • Tworzenia gier
  • JavaScript
  • AJAX
  • SQL
  • CSS
  • Podstawy fizyki
  • C#
  • HTML

Każdy kurs oferuje coś innego, a do tego można zapisać dziecko na lekcję próbną, która pomoże zweryfikować, czy dziecko jest naprawdę zainteresowane. 

Oceń