Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Błędy podczas wyboru projektu domu
projektydomowstudio

Błędy podczas wyboru projektu domu

Każdy chce, aby dom który będzie jego własnością, był doskonale do niego dopasowany. Aby to mogło mieć miejsce, projekt domu powinien być dobrany z dbałością i rozsądkiem. Czasami jednak zdarza się tak, że podczas wyboru projektu domu popełnia się różnorodne błędy, których później ciężko jest się pozbyć. Takie błędy mogą doprowadzić do tego, że ciężko będzie się mieszkało w domu, który miał być tym wymarzonym. Jakie są to błędy i w jaki sposób można ich uniknąć? Dlaczego nie warto spieszyć się z wyborem projektu domu?

Za mała bądź duża powierzchnia użytkowa do projektu domu

Jeżeli chodzi o przestrzeń użytkową domu, to popularnym błędem jest wybieranie projektu, w którym przestrzeń jest zbyt mała lub zbyt duża. Trzeba pomyśleć nie tylko o ilości metrów kwadratowych, ale również o wysokości pomieszczeń. Aby uniknąć takiego błędu, warto jest się zastanowić nad mieszkaniem, w którym obecnie się mieszka. Ile ma metrów kwadratowych? Jak wysokie jest? Odpowiadając sobie na powyższe pytanie łatwiej będzie można sobie zdać sprawę z tego, jakie ma być nowe mieszkanie. 

Nie zapoznanie się z warunkami zabudowy

Czasami dana okolica, w której chcesz postawić swój dom, jest objęta Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, a jeżeli nie jest, to prawdopodobnie jest objęta jakimiś warunkami Zabudowy, które warto znać, zanim wyda się pieniądze na projekty domów. Jeżeli tego nie zrobisz, to może się okazać, że zakupiony przez ciebie projekt nie dostanie pozwolenia na budowę. A przecież nie o to chodzi, aby po prostu wydać pieniądze na projekt domu– trzeba go jeszcze zrealizować.

Brak pomieszczeń dodatkowych

Jeżeli chcesz wybudować swój wymarzony dom, to projekty domów powinny pokazywać nie tylko pomieszczenia użytkowe, ale także pomieszczenia dodatkowe takie jak chociażby garaż czy kotłownia. Bez tych pomieszczeń może okazać się, że mieszkanie w swoim wymarzonym domu jest niewygodne i nieintuicyjne. Być może będziesz zmuszony zmienić nieco zakupiony projekt domu, aby kosztem innych pomieszczeń znaleźć miejsce na kocioł, dzięki któremu w zimie będziesz w stanie utrzymać dom w cieple. Oprócz tego, warto jest mieć pomniejsze pomieszczenia na spiżarnię, schowki czy garderobę.

Zły kształt domu

Domy i ich projekty mogą mieć różne kształty. Pamiętaj aby dobrać taki projekt, który będzie przedstawiał dom o określonym kształcie – wszystko po to, abyś był w stanie projekt zrealizować w takich warunkach działkowych, jakie masz. A jak wiadomo działki są różne – z wjazdem od północy, południa, są wąskie, szerokie i mają różne powierzchnie. Na szczęście na stronie https://studiokrajobrazy.pl/ będziesz w stanie znaleźć projekty domów, które cię zachwycą. Od razu na stronie zobaczysz, jakie minimalne wymiary powinna mieć działka, jaka jest powierzchnia użytkowa projektu, z ilu pomieszczeń się składa dom oraz wiele innych, potrzebnych informacji.

Oceń