Strona główna » Art. zewnętrzny » Fitness – moda czy styl życia?

Fitness – moda czy styl życia?

Widać, że bycie fit jest mocno rozpowszechnione. Masa osób stawia na rozmaite aktywności fizyczne. Prawdziwym hitem od kilkunastu już lat jest fitness. Czy to tylko moda, a może styl życia? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Fitness – popularna forma aktywności

W latach 90.aktywność fizyczna w formie fitness szturmem podbiła sale treningowe. Przez lata ta dyscyplina sportowa ewaluowała, dziś mimo upływu czasu wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością, co ciekawe nie tylko wśród pań. W większości siłowni i klubów znajdziesz kurs fitness o różnym poziomie trudności bądź łączący jeszcze inne rodzaje sportu. Fani ćwiczeń kochają zajęcia wzmacniające ciało, jak i wersje odchudzającą. Jest kilkanaście odsłon fitness, właśnie dlatego trudno się znudzić tym typem treningu.

Fitness to nie jest jedynie gimnastyka, ponieważ wiąże się z prowadzeniem zdrowego trybu życia, a co za tym idzie dla wielu oznacza pewne nawet dość duże zmiany, między innymi pojawiają się nowe nawyki żywieniowe. Osoby, które kochają tą aktywność często zupełnie modernizują podejście do wielu kwestii, od menu, po spojrzenie na świat.

Moda, czy styl życia – jak jest z fitness?

Fani fitness nie traktują tych zajęć jedynie, jako możliwości na poprawę kondycji, czy pozbycie się stresu i zrzucenia zbędnych kilogramów. Dla wielu to styl życia, który wiąże się z polepszeniem sprawności umysłu, percepcji, czy wzmocnienia siły wewnętrznej, na przykład samooceny. Ten rodzaj ćwiczeń dobroczynnie wpływa na wiele aspektów. Bycie fit oznacza przede wszystkim:

  • zdrowe nawyki żywieniowe, które polegają na regularnym spożywaniu pełnowartościowych posiłków składających się z produktów wysokiej jakości. Te dania są smaczne i pożywne, do tego dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dają energię, wpływają na samopoczucie i pomagają utrzymać wagę.
  • Wyeliminowanie używek – osoby kochające fitness rezygnują z papierosów i alkoholu. Nie sięgają po nie wcale, albo jedynie symbolicznie przy specjalnych okazjach.
  • Regularne uprawianie sportu, dzięki temu zachowujemy sprawność fizyczną. Fitness pozwala rozładować stres, a mózg wtedy wydziela endorfinę i dopaminę. Wobec tego od razu czujesz przypływ pozytywnej energii.
  • Odpoczynek pozwala nie tylko zregenerować się mięśniom, ale również zrelaksować się i zapobiec ewentualnym kontuzjom oraz urazom.

Styl życia w duchu fitness pozwala nam zmienić nasze nastawienie nie tylko w odniesieniu do żywienia, czy systematycznej aktywności. Co daje? Uczy cieszyć się z życia, dbać o swoje ciało, zarówno w kwestii sylwetki, jak i naszego duchowego wnętrza. Wiele osób traktuje fitness, jako sposób na zrzucenie wagi lub przejściowy trend, jednak z czasem zmienia swoje podejście i cieszy się z każdych kolejnych zajęć, które przynoszą mu satysfakcję oraz masę endorfin. Wysiłek aorebowy obniża ryzyko zachorowania na pewne schorzenia (między innymi otyłość, cukrzyca), poprawia krążenie, dotlenia organizm, wpływa na pamięć, koncentracje i rozbudza kreatywność.

Artykuł powstał dzięki współpracy z portalem fitness www.FitRepublic.pl.

ozonee - spodnie dresowe damskie
5/5 – (1 głosów)