Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Kto powinien korzystać z maty do akupresury?
photo--ffcbeb

Kto powinien korzystać z maty do akupresury?

Mata do akupresury wyróżnia się tym, że pokrywają ją plastikowe, delikatnie wypustki, których jest na powierzchni maty setki. Zadaniem tych wypustek, zgodnie z zasadami tradycyjnej medycyny chińskiej, jest wywoływanie nacisku na dane części ciała, które znajdują się w pobliżu meridian, a więc kanałów energetycznych, którymi przemieszcza się, a więc tak zwana energia życia. Jeżeli będziemy systematycznie stosować matę, to możemy poczuć ulgę w dolegliwościach, takich jak bóle głowy i kręgosłupa, depresja, bezsenność, przewlekły stres i napięcie z nim związane. 

Mata do akupresury – jak jej używać?

Przede wszystkim, korzystanie z tej właśnie maty powinniśmy zacząć od tego, że robimy kilka głębokich oddechów i przy tym rozluźniamy całe nasze ciało. Kiedy leżymy na macie, to możemy czuć dyskomfort i jest to rzeczą normalną, ale stopniowo to ustępuje, w miarę kiedy nasze ciało przyzwyczaja się do korzystania z maty. Niektóre osoby dodatkowo polecają, aby podczas leżenia na macie zapalić swoją ulubioną świecę zapachową, rozlać kilka kropel olejów eterycznych, czy też po prostu włączyć relaksacyjną muzykę. Mata może być stosowana również w pozycji siedzącej, na przykład możemy ją położyć na krześle podczas naszej wielogodzinnej pracy. 

Mata do akupresury – efekty 

Mata znacząco poprawia ukrwienie, dzięki czemu ma on naprawdę bardzo dobre działanie na cellulit. Jeżeli będziemy ją stosować na pośladki, uda, czy też na brzuch, to możemy u siebie zauważyć redukcję tkanki tłuszczowej. Musimy jednakże pamiętać o tym, że przy tym koniecznie musimy stosować zbilansowaną i zdrową dietę i regularnie ćwiczyć. Ponadto korzystanie z maty, może uśmierzać ból mięśniowo-powięziowy, jak i może też łagodzić objawy migreny. Mata do akupresury, taka jak np. https://yogabazar.pl/pol_m_Relaksacja_Akcesoria-do-masazu_Mata-do-akupresury-327.html bardzo relaksuje całe ciało, a przy tym łagodzi skutki przewlekłego stresu. Wiele osób, które korzystają z maty, mówi że czuje niezwykle przyjemne uczucie podczas stymulacji receptorów na stopie, a działanie to jest bardzo do tego, jakie daje zabieg refleksologii.

Jaką matę wybrać?

Jeżeli zależy nam na tym, aby wybrać jak najlepszą matę, to warto zdecydować się się na taki model, który pokryty jest warstwą pianki. Co za tym idzie doskonałą opcją będą włókna naturalne, takie jak len, bawełna, czy też konopie. Kolce maty zazwyczaj robione są z twardego plastiku, więc warto wybrać takie produkty, które pozbawione są BPA, a więc związku chemicznego, który ma właściwości toksyczne. Jeżeli potrzebujemy maty na całe ciało, to powinna być ona wyposażona minimum w 600 kolców, a jeżeli potrzebujemy takiej do stóp, to powinna ona mieć ich 1000.

Oceń